×

Wyszukaj artykuł


Najlepsi aktorzy. Ranking TOP10 aktorów znanych z wielkiego ekranu

Redakcja Pinbook | 14-06-2019 | skomentuj

Najlepsi aktorzy. Ranking TOP10 aktorów znanych z wielkiego ekranu

ew.com people.com cnn.com heightline.com

Oceń


Aktorzy dzięki swoim rolom stają się ikonami wielkiego ekranu. Produkcje kinowe dostarczają niezapomnianych wrażeń dla milionów odbiorców na całym świecie. Wśród artystów wcielających się w różnorakie role, możemy wyróżnić tych, którzy najbardziej zapadli nam w pamięć. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim ich genialna gra aktorska i umiejętność wcielenia się w rolę, które cechują najlepszych aktorów. Przyjrzymy się subiektywnemu rankingowi 10 z nich, którzy zasługują na szczególną uwagę. 

10. Peter Dinklage

Zestawienie otwiera aktor kojarzony najbardziej z postacią Tyriona Lannistera w Grze o Tron. Swoją kreacją zyskał ogromną popularność. Warto jednak dodać, że ma za sobą także świetne role chociażby Drożniku czy Trzech Bilboardach z Ebbing. W tym roku aktor będzie świętował 50 urodziny.

9. Tom Hanks

Wielokrotnie nagradzany aktor znany z fenomenalnych ról i ...sympatii do popularnego polskiego auta – malucha. Wśród najbardziej znanych filmów, w których wystąpił znajdziemy tytuły takie jak Forrest Gump, Szeregowiec Ryan, Zielona mila czy Cast Away. 

8. Clint Eastwood

Twarz znana przede wszystkim z leciwych już westernów, w które aktor wpisywał się idealnie. Do dziś pamiętamy jego role w Dobrym, złym i brzydkim czy Bez przebaczenia. Z nowszych produkcji – Eastwooda możemy podziwiać w fenomenalnym Gran Torino. 

  Zobacz także  


7. Kevin Spacey

Świetny amerykański aktor, który „przypomniał” się fanom dzięki Netflixowskiej produkcji – House of Cards. Wcześniej znany z kinowych hitów takich jak American Beauty, K-PAX i Siedem. 

6. Robert Downey Jr.

Dla wielu znany przede wszystkim jako Tony Stark. Człowiek, który najbardziej kojarzy się kinomaniakom z rolą Iron Mana. W bogatej filmografii autora znajdziemy też między innymi role Sherlocka Holmesa i Charilego Chaplina.

5. Johnny Depp

Kto z nas nie oglądał chociaż jednego filmu z cyklu Piraci z Karaibów? Sam Depp ma w swoim dorobku jednak nie tylko rolę ekscentrycznego kapitana – Jacka Sparrowa. Aktora możemy podziwiać także w produkcjach takich jak Edward Nożycoręki i Alicja w Krainie Czarów. 

 

 

  Zobacz także  


4. Al Pacino

Ogromną popularność zyskał dzięki roli w Ojcu Chrzestnym – jednej z kultowych produkcji XX wieku. Jego kunszt aktorski podziwiać możemy też chociażby w Człowieku z blizną, Zapachu kobiety i Adwokacie Diabła. 

3. Jack Nicholson

Amerykański aktor, który skończył w tym roku 82 lata. Widzowie pamiętają go z genialnych ról w kinowych hitach, którymi były Lśnienie, Lot nad kukułczym gniazdem i Batman.

2. Heath Ledger

Świetny aktor, który zmienił w roli Jokera w Mrocznym Rycerzu Jacka Nicholsona. Poza kinowej produkcji o człowieku nietoperzu, możemy go oglądać również między innymi w Tajemnicy Brokeback Mountain i Zakochanej Złośnicy.

1. Leonardo DiCaprio

Wielokrotnie nagradzany aktor, który stał się ikoniczną postacią współczesnego kina. W jego filmografii największymi hitami okazały się Titanic, Incepcja, Django, Zjawa i Wilk z Wall Street.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: