×

Wyszukaj artykuł

Tomasz

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Tomasz

OceńTomasz to imię pochodzące z języka aramejskiego, dokładnie od słowa toma co oznacza bliźniaka lub podwójnego. W Polsce nadawane od XII wieku. Tomasz jest osobą niezwykle kulturalną, uprzejmą i oczytaną. Ma jednak swoją drugą twarz – czasami potrafi ją pokazać. Wtedy jest nieustępliwy i nawet przemądrzały. Nie jest lwem salonowym, lepiej idzie mu siedzenie w domu i pożeranie kolejnych dawek wiedzy. Na jednym miejscu są dla niego praca i rodzina. Jest oddanym, wiernym małżonkiem oraz wspaniałym ojcem. Nigdy nie wybaczy zdrady.

Życie towarzyskie

Tomasz jest osobą, która dobrze odnajduje się tylko w swoim gronie znajomych. Raczej nie spieszy mu się do poznawania nowych osób, więc stroni od dużych imprez, gdzie wie, że nie będzie znał większości osób. Jest raczej domatorem – woli poczytać dobrą książkę, niż ganiać gdzieś ze znajomymi. Ponieważ ceni sobie ognisko domowe – chętniej zaprasza do siebie przyjaciół, niż gdzieś wychodzi. Jeśli jednak już postanowią go odwiedzić, z pewnością dobrze się nimi zaopiekuje, aby niczego im nie zabrakło, ponieważ chce, aby czuli się jak u siebie. Jeśli ktoś wchodzi z nim w potyczkę – Tomasz nie będzie go oszczędzał i stanie się opryskliwy.

  Zobacz także  


Praca i kariera

Tomasz jest doskonałym człowiekiem, jeśli chodzi o takie miejsca pracy, w których potrzeba kontaktu z klientem. Doskonale porozumie się z każdym, nawet najtrudniejszym człowiekiem. Nie bierze do siebie tego, co ktoś mu zarzuca. Wspaniale sprawdzi się w biurach obsługi klienta czy punktach sprzedaży, albo call center.  Niestety, analityczne myślenie to nie jest jego najmocniejsza strona, więc nie do końca może poradzić sobie w pracy z cyferkami, niezależnie od tego jaka ona by była.

Miłość

Osoby o tym imieniu bardzo często marzą o założeniu rodziny, więc kiedy tylko natrafi się okazja – korzystają z niej, nawet się nie zastanawiając. Są oddani swojej partnerce, a kiedy tylko powiększy się rodzina – kompletnie szaleje na punkcie dzieci i oddaje im samego siebie. Tomasz jest więc najlepszym kandydatem do zakładania rodziny. Jedyne czego nigdy nie wybaczy to niewierność, więc radzimy raczej unikać wejścia Tomaszowi pod paznokieć w tej kwestii.

Sławni imiennicy

Tom Cruise – aktor
Tomasz Chada – raper
Tomasz Karolak – aktor
Tomasz „Tomson” Lach – wokalista
Tomasz Kammel – dziennikarz, prezenter


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Krzysztof
Kamil
Natalia