×

Wyszukaj artykuł

Nie lekceważ objawów

Czujesz się osłabiony i obolały – to może być grypa

Redakcja Pinbook | 24-11-2019 | skomentuj

Czujesz się osłabiony i obolały – to może być grypa

Fotografia poglądowa

OceńPrzełom jesieni i zimy to szczególnie wymagający okres dla naszego organizmu. Wahania temperatur, opady i pierwsze przymrozki nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Jedną z najgroźniejszych chorób tego okresu jest grypa, z którą co roku borykają się tysiące Polaków. Jakie są pierwsze objawy tej męczącej choroby? Co zrobić, aby się przed nią ustrzec? Okazuje się, że nie można lekceważyć nawet pierwszych symptomów przeziębienia.

  Zobacz także  


Przychodzimy z pracy lub szkoły po ciężkim dniu – czujemy się rozbici, zniechęceni i apatyczni. Dodatkowo zaczynają nas boleć mięśnie i gałki oczne. Czujemy się coraz bardziej ospali – to mogą być pierwsze objawy grypy.

Grypa – profilaktyka i leczenie

Jak nie zachorować na grypę? Przede wszystkim warto się odpowiednio ubierać i dbać o suplementację. Nasz organizm potrzebował będzie witamin i napojów rozgrzewających. Przydadzą się także naturalne składniki codziennej diety, na przykład miód czy czosnek. Pierwszym objawem choroby jest zazwyczaj fatalne samopoczucie – pojawiają się dreszcze i gorączka. Warto już wtedy udać się do lekarza. Grypę bardzo łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem – jest ona jednak o wiele bardziej dokuczliwa. Często pojawiają się suchy kaszel, bóle mięśni i ból gardła. Chorobie czasem towarzyszy katar – jest to jednak cecha głównie przeziębienia.  Grypa daje objawy podobne do innych chorób – między innymi anginy, zapalenia płuc i zapalenia oskrzeli. W przypadku niepokojących objawów warto od razu udać się do specjalisty. Lekarz pomoże nam uporać się z chorobą i wskaże odpowiednie medykamenty. 


Wszystko na temat:

Zdrowie Choroba Leczenie Wszystkie tagiKomentarze: