×

Wyszukaj artykuł


DeepL ogłasza sukces

Powstał tłumacz lepszy niż Google?

Redakcja Pinbook | 07-02-2020 | skomentuj

Powstał tłumacz lepszy niż Google?

Fotografia poglądowa

Oceń


O firmie DeepL zaczęło być głośno w 2017 roku, gdy stworzyła ona system tłumaczeniowy, który okazał się konkurencyjny dla globalnych gigantów technologicznych. Ta niewielka firma udowodniła ostatnio, że można osiągnąć sukces bez posiadania rozbudowanych struktur i ogromnych pieniędzy. W ciągu ostatnich kilku lat 20 pracowników DeepL stworzyło internetowy translator, który na poziomie przeglądarki internetowej umie tłumaczyć teksty z dokładnością podobną do tej, do jakiej jest zdolny znany na całym świecie Google Translator. Okazuje się teraz, że nowy translator może być nawet lepszy od swojego konkurenta.

  Zobacz także  

Video dnia:Z usług Tłumacza DeepL w 2019 roku skorzystało pół miliarda użytkowników.

Wybór tłumaczy

W czwartek firma DeepL ogłosiła swój kolejny sukces. Firma poinformowała, że system DeepL potrafi już tłumaczyć skomplikowane i długie teksty. Według programistów jego algorytm o wiele lepiej dokonuje tłumaczenia niż translatory gigantów technologicznych, takich jak Microsoft, Google i Bing. Nowy system poddano testom naukowym, które udowodniły, że radzi on sobie lepiej niż konkurencja. W komunikacie DeepL możemy przeczytać:

Nowy system tłumaczeniowy DeepL został poddany ślepym testom naukowym, w których 119 fragmentów tekstów z różnych dziedzin zostało przetłumaczonych przez Tłumacza DeepL oraz systemy konkurencyjne, m.in. Tłumacza Google i Tłumacza Microsoft. Profesjonalni tłumacze wybrali ich zdaniem najlepsze wyniki, nie wiedząc, które tłumaczenia wygenerował który system. W rezultacie, tłumacze wybrali tłumaczenia DeepL cztery razy częściej niż te innych systemów.

Wszystko na temat:

Technologia Google Wszystkie tagiDodaj komentarz