×

Wyszukaj artykuł

Szczęście i zdrowie przez cały rok

Sylwestrowe przesądy – zobacz, czego należy przestrzegać w ten ostatni dzień w roku

Redakcja Pinbook | 29-12-2019 | skomentuj

Sylwestrowe przesądy – zobacz, czego należy przestrzegać w ten ostatni dzień w roku

Fotografia poglądowa

OceńSylwester jest szczególnym dniem w roku, któremu od wieków przypisuje się wyjątkowe znaczenie. Zamyka on cykl starego roku i rozpoczyna nowy. Nie bez powodu wierzy się więc, że w tym dniu można rozpocząć wszystko na nowo, a także, że w sylwestrowy wieczór mogą się dziać rzeczy niezwykłe. Jest to czas, w którym według licznych przesądów mogą spełnić się nasze marzenia i w którym można wywróżyć swoje przyszłe losy. Przedstawiamy wam listę przesądów sylwestrowych, do których możecie się zastosować, jeśli chcecie pomóc swojemu szczęściu w nowym roku:

 

Czyste konto

Do ostatniego dnia roku trzeba się pozbyć starych problemów, aby w nowym roku nie ciągnęły się one za nami i żeby nie powstały nowe. Przede wszystkim, przed Sylwestrem należy spłacić co do grosza wszelkie długi. W wieczór sylwestrowy można natomiast zapisać na małych karteczkach doskwierające nam problemy. Następnie należy je wyrzucić przez okno lub spalić, dokładnie wtedy, gdy wybije północ. Podczas wyrzucania karteczek przez okno bardzo ważne jest, aby stać do niego tyłem, co pomoże w skutecznym pożegnaniu problemów. Aby uniknąć życiowego bałaganu, warto też świętować Sylwestra w uporządkowaniem mieszkaniu – pod żadnym pozorem jednak nie wolno tego dnia sprzątać! Zgodnie ze starym przesądem, w ten sposób wymieciecie szczęście ze swojego domu. Porządki w domu lepiej więc zrobić nieco wcześniej.

  Zobacz także  


Ubiór

W Sylwestra niezwykle ważne jest, aby samotne kobiety szukające męża założyły nową i ładną bieliznę. Ma ona sprawić, że kobieta będzie każdego onieśmielała swoją promienną i świeżą urodą. Pamiętajcie jednak, żeby nie odrywać od zakupionej bielizny metki, ponieważ straci wtedy status nowości. Warto również wsypać do buta kilka ziarenek maku. Zapewnią one kobiecie nieustanną uwagę licznych adoratorów.

Jedzenie

Żeby nie pozwolić biedzie na zawitanie w waszym domu, przed sylwestrem wypełnijcie po brzegi pysznymi przysmakami wasze spiżarnie i lodówki. Podczas przygotowywania sylwestrowego poczęstunku dla gości należy też pamiętać o podaniu jedzenia na okrągłych talerzach - mają one wymiar symboliczny i oznaczają zamknięcie cyklu starego roku. Podobno na stole nie powinno zabraknąć kapusty, której przypisuje się przynoszenie szczęścia. Osoby przebywające na diecie powinny sobie nieco popuścić pasa w ten wieczór, gdyż aby zapewnić sobie dobrobyt i obfitość w nadchodzącym roku, powinno się spróbować po kolei wszystkich sylwestrowych potraw i trochę nimi przejeść.

  Zobacz także  


Szampan

Gdy już wybiła północ i wszyscy wznieśli wspólny toast za nowy rok, warto zwrócić uwagę na unoszące się w kieliszku bąbelki. Dobrą wróżbą jest, gdy są one wyraziste i sporej wielkości – wtedy możemy mieć nadzieję, że czeka nas dobry rok, w którym doświadczymy wielu dobrych i ciekawych rzeczy. Gorzej jest natomiast, gdy strumienie bąbelków zaczną się ze sobą krzyżować. Wtedy możemy spodziewać się pogorszenia zdrowia, a także naszej sytuacji finansowej.

Oczy i uszy dookoła głowy

Podczas sylwestrowego przyjęcia, szukające męża kobiety powinny bacznie nasłuchiwać odbywających się zaraz po północy rozmów - pierwsze usłyszane wtedy męskie imię, będzie imieniem przyszłego męża. Aby zapewnić sobie równowagę w całym przyszłym roku, a zwłaszcza w relacjach damsko-męskich, trzeba też uważać bardzo na to, kogo się całuje podczas składania życzeń noworocznych. Wierzy się, że pierwszą osobą, którą pocałuje kobieta, powinien być mężczyzna, a pierwszą osobą pocałowaną przez mężczyznę powinna być kobieta.

Wszystko na temat:

Sylwester Tradycja Przesądy Wszystkie tagiKomentarze: