×

Wyszukaj artykuł


Jak zrobić wnętrze w stylu vintage? Porady na retro wnętrza.

Redakcja Pinbook | 23-07-2019 | skomentuj

Jak zrobić wnętrze w stylu vintage? Porady na retro wnętrza.

Oceń


Niektórzy lubią kiedy ich mieszkanie jest nowoczesne – w tym celu większość stylizuje swoje pomieszczenia na styl skandynawski albo styl industrialny. Ale są również tacy, którzy wolą trochę bardziej staromodne pomysły – dlatego chętnie umeblują swoje mieszkanie w stylu vintage. Jak każdy styl charakteryzuje się czymś zupełnie innym. Warto wiedzieć o co zadbać, aby udało się otrzymać mieszkanie lub dom w stylu retro. Nie jest to trudne, bo rzeczy, które doskonale wpasują się w retro wnętrza są dostępne teraz praktycznie wszędzie.

Pomieszczenia w stylu retro są inspirowane mocno designem lat 60, 70 i 80 XX wieku. Pełne kolorów, wzorów, z pozoru zupełnie niepasujących do siebie elementów. Kojarzone z kiczem. I nic bardziej mylnego, ponieważ można to zrobić w sposób bardzo przemyślany i ciekawy, aby tchnąć zupełnie nowe życie w dane wnętrza, ażeby nie wyglądały jak żywcem wyjęte z muzeów.

  Zobacz także  

Video dnia:1. Mocne kolory, które mocno się wyróżnią

Wszelkie czerwienie, purpury i musztardowe żółcie, butelkowe zielenie… To coś, co doskonale pasuje do stylu retro. Uwierzcie, wiele osób w tamtych latach miało takie kolory w swoich wnętrzach. W dodatku każdy geometryczny lub kwiatowy wzór tapety będzie na wagę złota! Dawniej królowało to na zasłonach i tapetach – dlaczego i tym razem ma być inaczej? Nie zastanawiajcie się – idźcie w to. Jeśli jednak trochę brak wam z tym odwagi – poszewki poduszek w takich kolorach to też może być strzał w dziesiątkę.

zdj1

2. Wszelkie elementy charakterystyczne dla czasów retro

Elementy chromowane, materiały syntetyczne czy sztuczna skóra. Pełno form, kolorów, wzorów, naczynia w fantazyjnych malunkach… To wszystko doskonałe uzupełnienie waszego retro wnętrza. Doskonale, jeśli uda wam się gdzieś dorwać meble w kształtach i kolorach, które były modne w tamtym okresie. Może jakieś komody z ciekawymi gałkami? A może jakaś szafka nocna na fikuśnych nóżkach, lekko skrzywionych? Macie pełną dowolność!

  Zobacz także  


3. Nie bój się łączyć najróżniejszych kolorów

Możesz spokojnie polecieć w najmocniejsze połączenia – czarne z białym. Czerwone z niebieskim. Żółte. Różowe… No co tylko chcesz. Naprawdę znajdziesz pełno mebli, a także sprzętów AGD w stylu vintage. Nawet lodówki można upolować w takim właśnie stylu. Nie zastanawiaj się – jeśli tylko chcesz retro wnętrza, będziesz musiała trochę poszukać w Internecie lub nawet na pchlich targach, gdzie niektóre rzeczy dostaniesz za grosze.

zdj2

4. Dużo dekoracji!

Zapytaj swoją babcię, czy nie ma gdzieś schowanego starego radia. A może ktoś ma jakąś porcelanę z tego okresu, która wadzi? A może jakieś metalowe stelaże i gazetniki? To, co będzie doskonale pasowało do twojego wnętrza, jeśli jesteś za mało odważna na wprowadzenie mocnych zmian – to retro plakaty. Jest ich naprawdę pełno. Wystarczy, że zajrzysz na jakąkolwiek stronę z plakatami. One doskonale uzupełnią wnętrze. Może jakaś dziewczyna pin-up? Pomyśl o tym.

Widzisz jak prosto można wykonać wnętrze w stylu retro?

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz