×

Wyszukaj artykuł

Co o niej wiecie?

Strefa 51 – miejsce skrywanych tajemnic czy zwykła baza wojskowa?

Redakcja Pinbook | 05-03-2020 | skomentuj

Strefa 51 – miejsce skrywanych tajemnic czy zwykła baza wojskowa?

Fotografia poglądowa

OceńWiele miejsc na naszej planecie owianych jest tajemnicą i wiążą się z nimi liczne teorie spiskowe. Naszą wyobraźnię rozbudzają wszelkie możliwe sekrety, kłamstwa czy miejsca, o których nie powinien dowiedzieć się zwykły człowiek. Idealnie w ten szablon wpisuje się amerykańska Strefa 51, której nawet istnienie przez wiele lat nie było potwierdzone. Oficjalnie przyznał się do niej dopiero George Bush – miało to miejsce dopiero w roku 2001. Wówczas określono ją jako „tereny operacyjne położone przy jeziorze Groom”. Istnienie Strefy 51 w 2013 roku oficjalnie potwierdziło też CIA. Co niezwykłego w jednej z wielu amerykańskich baz wojskowych? Dlaczego na jej temat powstało tyle teorii, artykułów czy filmów? Okazuje się, że wielu uważa Strefę 51 za miejsce przechowywania najpilniej strzeżonych sekretów związanych z istotami pozaziemskimi.

  Zobacz także  


Na pierwszy rzut oka Strefa 51 niczym się nie wyróżnia. Położona jest na południu stanu Nevada. Oficjalnie powstała w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Na jej terenie powstały między innymi samoloty wojskowe SR-71 Blackbird, B-2 Spirit oraz F-117 Nighthawk, czy B-1 Lancer. Baza wykorzystywana była także w czasach Zimnej Wojny. To jednak nie te fakty rozgrzewają miłośników spisków do czerwoności.

Tajemnice Strefy 51 – kosmici i latające spodki

Do niezwykłego zdarzenia dojść miało w roku 1947 w okolicach miasteczka Roswell (Nowy Meksyk). Wielu fanów teorii o UFO do dziś twierdzi, że rozbił się tam statek kosmiczny z pozaziemskimi istotami na pokładzie. To właśnie ciała przybyszów z kosmosu i wrak ich statku mają być przechowywane w przepastnej bazie Strefy 51. Nieco bardziej fantastyczne teorie zakładają, ze trwają tam badania dotyczące podróży w czasie, kontroli pogody czy kontrolowania umysłów. Najbardziej przyziemne teorie spiskowe mówią natomiast, że w Strefie 51 trwają badania nad supernowoczesnymi rodzajami broni, które mogą zostać wykorzystane w przyszłych konfliktach. Jak jest naprawdę? Być może kiedyś się dowiemy. Póki co Strefa 51 rozpala umysły dociekliwych – obecnie na jej temat znaleźć można liczne artykuły, filmy dokumentalne i fabularne.


Wszystko na temat:

Tajemnica UFO Ciekawostki Wszystkie tagiKomentarze: