×

Wyszukaj artykuł


Zadbaj o bezpieczeństwo

Steam Guard – jak włączyć ochronę naszego konta?

Redakcja Pinbook | 18-05-2020 | skomentuj

Steam Guard – jak włączyć ochronę naszego konta?

Fotografia poglądowa

Oceń


Społeczność graczy komputerowych jest dziś ogromnym skupiskiem ludzi z całego świata, do których coraz częściej kierowane są dedykowane produkty i platformy. Jedną z najpopularniejszych jest oczywiście Steam, który pozwala na tworzenie i prowadzenie niemal społecznościowych profili. Za jego pośrednictwem możemy też budować naszą bibliotekę gier, która z czasem rozrastać się może do niebotycznych rozmiarów. Gry jednak nie kosztują mało – same konta są też często łakomym kąskiem dla złodziej ze względu na ich wartość. 

  Zobacz także  


Konta graczy nierzadko warte są tysiące dolarów. Nic więc dziwnego, że platforma postanowiła im dać możliwość zabezpieczenia swoich bibliotek. Z pomocą przychodzi nam wówczas Steam Guard.

Mobilny token uwierzytelniający

Dwuetapowa weryfikacja i nasz token zabezpieczający są dostępne jedynie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W pierwszej kolejności musimy więc zainstalować ją na naszym telefonie (aplikacja dostępna jest na Android i iOS). Teraz musimy zalogować się w niej na naszym urządzeniu i kliknąć w zakładkę „Steam Guard”. Teraz musimy dodać nasz mobilny token uwierzytelniający – w tym celu podajemy numer telefonu, na który po chwili przyjdzie SMS z kodem weryfikacyjnym (na ekranie pojawi się również kod dostępu, którego użyjemy do odzyskania konta, gdy stracimy dostęp do urządzenia mobilnego). Od tej pory aplikacja Steam na każdym niezaufanym urządzeniu będzie nas pytać o kod Steam Guard, który zmienia się automatycznie co kilka sekund. Dzięki temu nasza biblioteka będzie bezpieczna – my zaś będziemy mogli spać spokojnie.


Wszystko na temat:

Technologia Aplikacje Poradnik Wszystkie tagiKomentarze: