×

Wyszukaj artykuł


Śmierć

Redakcja Pinbook | 17-06-2019 | skomentuj

Śmierć

Oceń


Niemal każdy z nas boi się śmierci. Upływający czas i utrata najbliższych sprawiają jednak, że jesteśmy świadomi własnej śmiertelności, której motyw często przewija się też w naszych snach. Jak go interpretować i co oznacza śmierć?

Najczęściej pojawiający się w snach motyw śmierci dotyczy utraty bliskiej osoby. Jeśli żyje ona w rzeczywistości, taki sen może oznaczać ochłodzenie się Waszych relacji lub zerwanie kontaktu. Jeśli natomiast śnisz o kimś, kogo nie ma już na tym świecie, świadczy to o silnej więzi emocjonalnej i tęsknocie.

Śmierć dziecka w śnie jest wyrazem troski i zmartwień o pociechę – zwłaszcza w kwestii jej wychowania. Taki sen może dotyczyć też nadmiernego skupiania się na przeszłości, która bezpowrotnie minęła. Jeśli śni Ci się śmierć matki, może oznaczać to chęć wyzwolenia się spod wpływów innych i próbę wejścia w dorosłość. Utrata bliskiej osoby w śnie jest bowiem symbolem uzyskania niezależności. Śmierć babci jest natomiast złym proroctwem, zwłaszcza gdy jesteśmy z nią w bliskich relacjach – może to oznaczać utratę ważnych dla nas wartości i zmiany na gorsze. Śmierć małżonka interpretowana jest najczęściej jako frustracja związkiem lub niewierność partnera.

Własna śmierć jest najczęściej symbolem nowego otwarcia i długich szczęśliwych chwil. Taki sen może oznaczać również niezadowolenie z obecnego życia i ostatni dzwonek na wprowadzenie zmian, które odniosą oczekiwany skutek.

  Zobacz także  Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: