×

Wyszukaj artykuł


Zostań twórcą!

Shotcut – darmowy program do montażu wideo

Redakcja Pinbook | 18-03-2020 | skomentuj

Shotcut – darmowy program do montażu wideo

Fotografia poglądowa

Oceń


Dziś twórcą może zostać każdy – możliwości artystycznego wyrażania się są niemal nieograniczone. Wszystko dzięki internetowi, który wprowadził młodych twórców na zupełnie nowy poziom. Jako świetny przykład wskazać można serwis YouTube, który wypromował dziesiątki nowych gwiazd i celebrytów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że spora rzesza ludzi (zwłaszcza młodych) chce realizować się i zarabiać w ten sposób. Tworzą oni rozmaite treści audiowizualne, które następnie udostępniane są coraz bardziej wymagającej widowni. O ile do nagrania filmu i dźwięku w zadowalającej jakości wystarczy dziś dobry smartfon, o tyle brak montażu i uatrakcyjnienia samej treści jest dziś niemal niedopuszczalny. Na szczęście w sieci znaleźć można sporo różnego rodzaju narzędzi (także darmowych), które pozwalają uporać się z tym problemem. Jednym z nich jest program Shotcut.

  Zobacz także  

Video dnia:Shotcut to rozbudowana opensourcowa aplikacja, która dostępna jest na komputerach zaopatrzonych w Windows 7 / 8 i 10. Odpowiedzialna za nią jest firma Meltytech, LLC. Program nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Shotcut – możliwości programu

Shotcut pozwala przede wszystkim na nieliniową edycję i montaż materiałów audiowizualnych. Ciekawostką jest brak tak zwanej linii czasu, na której umieszczamy kolejne elementy i fragmenty naszego klipu. Tutaj odbywa się to w oparciu o zbiór (playlistę) klipów, które są kolejno renderowane. Program pozwala także na edycję obrazu – dostępne są między innymi filtry wyostrzające, rozmywające, manipulujące kolorami czy nadające produkcji klimatu. Program pozwala też na kompresję materiałów do najpopularniejszych formatów (m.in. MPEG-4, Apple ProRess, WebM, Flash, GIF, JPEG, PNG, SVG, TGA czy DPX. Za pośrednictwem Shotcut’a możemy także streamować. Gdzie pobrać program? Dostępny jest on zarówno na stronie internetowej producenta, jak i na wielu różnych witrynach, które pośredniczą w wymianie plików. 


Wszystko na temat:

Programy i aplikacje Technologia Wszystkie tagiDodaj komentarz