×

Wyszukaj artykuł

Atrakcje w Rzeszowie - co warto zobaczyć?

Redakcja Pinbook | 20-09-2019 | skomentuj

Atrakcje w Rzeszowie - co warto zobaczyć?

pl.wikipedia.org

OceńRzeszów to miasto, które leży w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Do zobaczenia jest tam wiele pięknych zabytków, ale również występują ciekawe trasy spacerowe i powstały specjalne obiekty, które mają przyciągać turystów z całej Polski, a nawet spoza jej granic. Rzeszów ma swój urok i doskonale nadaje się na weekendowy wypad – pamiętajcie jednak, aby dokładnie przeszukać bazę noclegów, aby znaleźć coś dla siebie w rozsądnej, atrakcyjnej cenie. Tymczasem my zapraszamy was do zapoznania się z naszymi propozycjami co można robić w Rzeszowie i co warto tam odwiedzić.

  Zobacz także  


„Rzeszowskie piwnice”

Mowa tutaj o Podziemnej Trasie Turystycznej, gdzie faktycznie korzysta się tam z systemu piwnic, które powstały na przestrzeni XIV – XVIII wieku i sięgają do 10 metrów w głąb ziemi. Możecie zobaczyć tam naprawdę stare i piękne zdobienia m.in. najstarszy rodzaj cegły czy średniowieczne sklepienie. Doskonałe przeżycia gwarantowane, więc jeśli tylko będziecie w Rzeszowie – nie możecie sobie tego odpuścić.

„Pora na dobranoc...”

Nie wiecie gdzie zabrać samych siebie albo swoje dzieci, aby pokazać im jakie bajki się kiedyś oglądało? Wystarczy odwiedzić Muzeum Dobranocek, które znajduje się w Rzeszowie właśnie. Jacek i Agatka, miś Colargol albo Uszatek, a także Pingwin Pik-Pok! Na pewno będziecie się świetnie bawić również w towarzystwie Reksia czy Bolka i Lolka. Nie może was tam zabraknąć, jeśli byliście fanami którejkolwiek z tych i innych dobranocek, które powstały w podobnym okresie. Zdecydowanie najlepsza podróż do przeszłości!

„Marysieńka”

Czyli schron przeciwatomowy, który przetrwał od czasów zimnej wojny. Pod jednym z domków jest schowany właśnie on. To jeden z czterech takich obiektów w Polsce – tutaj możecie zobaczyć dokładne przystosowanie do warunków, kiedy wybucha wojna nuklearna. Kwatery sanitarne, kotłownia, rozdzielnia elektryczna, kuchnia, gabinet lekarski i hydrofornia, centrala telefoniczna, stacja dowodzenia i dalekopisy – kiedyś to one wysyłały wiadomości. Jest również, do dziś funkcjonujący, służący do nasłuchu radiowego odbiornik OK.

  Zobacz także  


Coś dla ochłody

Czyli kąpielisko miejskie „Żwirownia” - piaszczysta plaża, plac zabaw, płycizna dla maluchów i trochę głębsza woda dla starszych. Możecie tutaj nie tylko pływać i się opalać, ale również wybrać się na kajaki, pograć w siatkówkę, wybrać się na rower wodny albo rozpalić grilla. Do wyboru, do koloru. Tak, jak lubicie najbardziej!

Coś, co absolutnie musicie zobaczyć oprócz tego w Rzeszowie to murale, które są absolutnie wspaniałe. Akurat będziecie mieli szansę przespacerować się po mieście, aby zobaczyć jak prawdziwi artyści zmieniają miasto. Do zobaczenia jest m.in. piękny mural z Sendlerową lub Nalepą.
Pamiętajcie o tym, żeby zabukować dla siebie jak najlepszy nocleg! Podzielcie się z nami tym, co lubicie w Rzeszowie!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: