×

Wyszukaj artykuł


Rodacy w sieci. Czego w Internecie szukają Polacy?

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Rodacy w sieci. Czego w Internecie szukają Polacy?

Oceń


Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego z internetu korzysta blisko 80% Polaków. Duża część generowanego przez nich ruchu opiera się na portalach społecznościowych i informacyjnych. Coraz więcej osób korzysta też z wyszukiwarek, wśród których palmę pierwszeństwa naturalnie ma Google. Firma zaprezentowała podsumowanie roku 2018, które daje odpowiedź na pytanie o rodzaj wyszukiwanych przez naszych rodaków informacji. Jakie hasła są najczęściej wyszukiwane?

  Zobacz także  


2018 – rok mundialu, RODO i wyborów

Wśród najczęściej wyszukiwanych haseł królują piłkarskie mistrzostwa świata, które odbyły się w Rosji. Tego rodzaju wydarzenia zawsze cieszą się ogromną popularnością, a na wzrost liczby wyników wpływ może mieć transmisja wszystkich spotkań w internecie. 2018 to także rok wyborów samorządowych, nic więc dziwnego, że często sprawdzano w wyszukiwarce ich termin i wyniki. Wśród najczęściej wyszukiwanych haseł znaleźli się też Avicii i Tomasz Mackiewicz. Ich tragiczne historie sprawiły, że internauci z zapartym tchem śledzili doniesienia dotyczące muzyka i alpinisty. Wśród najpopularniejszych haseł znalazły się też: Kler, Kora Jackowska i Korona królów.

Wydarzenia, filmy i osoby

Wzrost zainteresowaniem wyszukiwań konkretnych osób często związany był z ich śmiercią. Na potwierdzenie tej tezy wystarczy przytoczyć Korę Jackowską, Tomasza Chadę czy Stephena Hawkinga. Wśród wydarzeń poza mundialem i wyborami, Polacy szukali informacji na temat Eurowizji, matury, skoki narciarskie, mistrzostwa świata w siatkówce i zaćmienie księżyca. Najpopularniejszym filmem, który wyszukiwali internauci był Kler. Na pozostałych pozycjach  były między innymi Bohemian Rhapsody, Planeta Singili 2 i Kobiet Mafii. Wśród seriali popularnością cieszyły się np. Korona Królów, Ślepnąc od świateł, Elif i Meandry Uczuć.

  Zobacz także  


Najczęściej pojawiające się pytania

Polacy wiedzą, że internet jest ogromną bazą wiedzy. Zainteresowanie użytkowników polskiego internetu wzbudziło też RODO, które weszło w życie i mogło zaskoczyć internautów, nieprzyzwyczajonych do wyskakujących okienek dotyczących polityki prywatności. Ciekawość wzbudziła też definicja niepodległości, zapewne związana z rocznicą. Polacy pytali tez o RRSO, przegląd samochodu, aparat na zęby, bitcoin, netflix, wośp czy...o ilość palców konia. Jak więc widać przekrój wyszukiwanych haseł jest ogromny.

Podsumowanie

Kompletny raport dostępny jest w internecie. Wskazane przez nas hasła to jedynie część obszernego raportu, który przygotował Google. Warto docenić, że Polacy traktują internet jako źródło informacji, z którego coraz częściej korzystają. Ciekawskich odsyłamy do pełnego spisu najczęściej wyszukiwanych haseł w polskiej części internetu. Warto zapoznać się z preferencjami Polaków w sieci!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: