×

Wyszukaj artykuł


Przełom w pracach nad teleportacją!

Redakcja Pinbook | 06-09-2019 | skomentuj

Przełom w pracach nad teleportacją!

Oceń


Zespół badaczy z Austrii i Chin dokonał czegoś, co dotychczas wydawało się nam kompletnie niemożliwe. W czasie najnowszych eksperymentów po raz pierwszy dokonano teleportacji trójwymiarowych stanów kwantowych. Teleportacja wielowymiarowa może mieć bardzo duże znaczenie w przyszłych komputerach kwantowych.

Jest to niezaprzeczalny postęp techniczny. Dotychczas teleportowano jedynie dwuwymiarowe stany kwantowe, czyli kubity, które znajdują się w superpozycji zera i jedynki. Tym razem naukowcom z Australijskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz Uniwersytetu Nauk i Technologii w Chinach udało się teleportować stan kwantowy jednego fotonu do drugiego. Wszystko to brzmi bardzo skomplikowanie. Jednak jest to wielki przełom w dziedzinie teleportacji.

  Zobacz także  

Video dnia:Jakie znaczenia ma dla nas teleportacja?

Co najważniejsze, wynik tego eksperymentu będzie można przełożyć na praktyczne zastosowanie. To właśnie dzięki wielowymiarowym systemom kwantowym, przyszły internet kwantowy będzie mógł przekazywać większe ilości informacji. A to wszystko za sprawą wykorzystania kubitów. Naukowcy już planują kolejne odkrycia. Ich kolejnym celem jest przeteleportować cały stan kwantowy pojedynczego fotonu lub atomu.

Sprawdź również: Too Good To Go – koniec z marnowaniem żywności?


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz