×

Wyszukaj artykuł


Pojawiły się poważne wątpliwości

Wstrzymano europejską premierę Facebook Dating

Redakcja Pinbook | 14-02-2020 | skomentuj

Wstrzymano europejską premierę Facebook Dating

Fotografia poglądowa

Oceń


Facebook stworzył wbudowaną w portal społecznościowy aplikację randkową, która miała zostać włączona w Europie 13 lutego. Facebook Dating ma być konkurencją dla Tindera – jego celem jest pomaganie użytkownikom w poszukiwaniach życiowych partnerów. Aplikacja ta, na podstawie zebranych przez Facebooka danych, łączy internautów oznaczonych jako single w pary. Powstanie Facebook Dating było już zapowiadane w 2018 roku, a aplikację uruchomiono już łącznie w 20 krajach znajdujących się na terenie Ameryki Południowej, Ameryki Północnej i Azji.

  Zobacz także  

Video dnia:Planowana data premiery Facebook Dating w Europie nie była przypadkowa - miała się odbyć na dzień przed Walentynkami.

Kwestia ochrony danych

Irlandzka Komisja Ochrony danych nabrała wątpliwości co do pewnych aspektów nowej aplikacji. 3 lutego wystąpiła do przedstawicieli Facebooka o przedstawienie informacji na temat tego, czy odpowiednio zabezpieczono dane użytkowników, którzy korzystają z tej funkcji. Facebook jednak nie podzielił się nimi z Komisją , w związku z czym pracownicy DPC przeprowadzili inspekcję w siedzibie Facebooka w Dublinie. 12 lutego DPC wydała oświadczenie, że firma nie udzieliła jej oczekiwanych informacji. Podjęła za to decyzję o przełożeniu daty premiery aplikacji Facebook Dating. Rzecznik firmy Zuckenberga poinformował:

To bardzo ważne, by uruchomienie Facebook Dating przebiegało właściwie, więc poświęcimy odrobinę więcej czasu, by upewnić się, że produkt jest gotowy na rynek europejski. Z dbałością pracowaliśmy, by stworzyć mocne zabezpieczenia prywatności i skompletować odpowiednie dane przed proponowanym startem w Europie.

Na razie nie podano nowej daty europejskiej premiery aplikacji.


Wszystko na temat:

Technologia Internet Facebook Aplikacje Randki Europa Wszystkie tagiDodaj komentarz