×

Wyszukaj artykuł

PowerPoint - twórz prezentacje do pracy i szkoły

Redakcja Pinbook | 25-06-2019 | skomentuj

PowerPoint - twórz prezentacje do pracy i szkoły

pcworld.com

OceńPowerPoint to element pakietu biurowego Microsoft Office – komercyjnego rozwiązania pozwalającego na kompleksowe tworzenie różnorakich dokumentów i baz danych. W jego skład wchodzą przede wszystkim edytor tekstu, i arkusz kalkulacyjny. Za jego pośrednictwem można też tworzyć bazy danych, strony internetowe i grafiki. W pakiecie znajdziemy też wygodny program, który w prosty sposób pozwala stworzyć atrakcyjne dla oka i przepełnione treścią prezentacje multimedialne. Szablony PowerPoint, które zainstalowane są w programie, pozwalają na szybkie tworzenie prezentacji – nawet jeśli jesteśmy laikami i stawiamy dopiero pierwsze kroki w tworzeniu prezentacji multimedialnych. 

  Zobacz także  


Przykłady i szablony prezentacji PowerPoint

W internecie znajdziemy mnóstwo gotowych szablonów i przykładowych prezentacji, które stworzone zostały za pomocą PowerPoint. Wynika to z faktu, że pokazy slajdów stały się szeroko używanym medium. Szablony PowerPoint pozwalają na tworzenie atrakcyjnych prezentacji. Opatrzone grafikami i tekstami slajdy świetnie sprawdzają się jako narzędzie dydaktyczne, które pozwala w prosty sposób przekazywać wiedzę Oparta na grafikach i tekście prezentacja jest świetnym źródłem informacji, warto więc stworzyć ją w pracy czy szkole, aby przystępnie przekazać informację uczniom czy współpracownikom. Tworząc pokazy slajdów za pomocą Microsoft PowerPoint pamiętajmy o kilku ważnych rzeczach. W pokazie slajdów umieścić możemy wszystkie elementy z całego pakietu Microsoft Office. Istnieje możliwość dodania do prezentacji nawet gifów, zewnętrznych plików graficznych czy filmów. Istnieją setki pomysłów na urozmaicenie naszej prezentacji, choć te minimalistyczne także spełniają swoją rolę. 

  Zobacz także  


Darmowy PowerPoint?

PowerPoint jest narzędziem komercyjnym, w związku z tym korzystanie z niego bez uiszczenia opłaty nie jest możliwe. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykupienie dostępu, zyskamy możliwość pracy zarówno na naszym komputerze, jak i w chmurze – logując się do naszego konta Microsoft na witrynie internetowej. Jeśli chcemy tworzyć darmowe prezentacje multimedialne warto rozważyć niekomercyjne rozwiązania. Jednym z nich jest Impress, element darmowego pakietu OpenOffice, który jawi się jako darmowa alternatywa dla giganta z Microsoftu. Innym rozwiązaniem, które pozwala na tworzenie atrakcyjnych pokazów slajdów jest Canva, któa za pośrednictwem swojej strony internetowej pozwala na tworzenie wysokiej jakości prezentacji multimedialnych. 

 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: