×

Wyszukaj artykuł


Eko-prezent dla każdego

Pomysły na prezenty, które są przyjazne dla środowiska

Redakcja Pinbook | 20-12-2019 | skomentuj

Pomysły na prezenty, które są przyjazne dla środowiska

Fotografia poglądowa

Oceń


W okresie świąt często dajemy ponieść się kolorowym gadżetom oferowanym przez liczne sklepy i zapominamy o tym, że składają się one głównie z plastiku i w przyszłości stworzą jedynie nieprzyjazne dla środowiska odpady. Warto więc postarać się, aby przy wyborze prezentów kierować się troską o naszą planetę. Przedstawiamy wam listę propozycji na eko-prezenty, które sprawią, że nie wygenerujemy w okresie Świąt kolejnej sterty trudnych do zutylizowania śmieci:

torba z recyklingu – jest świetnym pomysłem dla kogoś, kto lubi łączyć przyjemne z pożytecznym. Wielu artystów trudni się szyciem modnych i robiących wrażenie toreb, które w stu procentach zrobione są ze zrecyklingowanych plastikowych opakowań i innych tworzyw sztucznych. Torby takie często zrobione są z zagranicznych materiałów o ciekawym designie. Można nabyć, np. torbę uszytą z worków po brazylijskich orzechach lub kawie. Prezent taki będzie cieszył oko, a także przyda się na zakupach lub w drodze do pracy.

  Zobacz także  

Video dnia:ekologiczne kosmetyki – sprawią przyjemność każdemu, kto lubi odprężyć się dzięki naturalnym zapachom oraz dobroczynnemu wpływowi leczniczych roślin i owoców. Na rynku obecnie pełno jest kosmetyków, które całkowicie lub prawie zupełnie zrobione z naturalnych składników. Nie są testowane na zwierzętach i nie zagrażają środowisku.

metalowy bidon – propozycja dla osób, którym zależy na ograniczeniu zużycia plastikowych butelek. Taki bidon zrobiony z nierdzewnej stali przetrwa wiele lat i można go napełniać w dowolnej sytuacji wodą z kranu. Prezent ten, poza tym że jest praktyczny i ekologiczny, może mieć również duże walory estetyczne. Producenci oferują wiele różnobarwnie zdobionych bidonów, które mogą pełnić również rolę modnego uzupełnienia torebki lub plecaka.

  Zobacz także  


ładowarka solarna – każdy z nas posiada w dzisiejszych czasach telefon. Codziennie na ładowanie tych urządzeń zużywa się ogromną ilość energii elektrycznej na całym świecie. Świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną na co dzień pomóc środowisku, jest ładowarka do telefonu, która działa dzięki sile promieni słonecznych. Jest to czysty zysk zarówno dla posiadacza telefonu, jak i dla środowiska.

żywność ekologiczna – coraz trudniej jest kupić dobrej jakości miód pochodzący z domowej pasieki, albo czekoladę, której składników nie trzeba się obawiać. Takie produkty są nie tylko rzadkie, ale również drogie. Jeśli ktoś, komu chcecie sprawić prezent jest łakomczuchem, kupcie mu słodycze zrobione z naturalnych składników, albo zestaw najlepszych zagranicznych przypraw pochodzących z upraw ekologicznych.

Wszystko na temat:

Święta Bożego Narodzenia Prezenty Ekologia Wszystkie tagiDodaj komentarz