×

Wyszukaj artykuł


Koniec Netflixa?

Polsat i TVN stworzą własny serwis

Redakcja Pinbook | 25-10-2019 | skomentuj

Polsat i TVN stworzą własny serwis

Fotografia poglądowa

Oceń


Serwisy streamingowe podbijają rynek internetowych mediów – niemal każdy internauta słyszał już o Netflixie czy HBO GO. Tego typu serwisy stały się już realną alternatywą dla klasycznej telewizji. Widzów przyciągają szerokie biblioteki tytułów, brak reklam, relatywnie niskie ceny i wysoka jakość prezentowanych treści. Nic więc dziwnego, że już niedługo będziemy świadkami debiutu na polskim rynku zupełnie nowej platformy streamingowej – stosowna umowa została już podpisana.

  Zobacz także  


Swoje siły postanowiły połączyć firmy Discovery (właściciel m.in. TVN-u) i Cyfrowy Polsat. Podpisały one umowę joint venture, na której mocy ma powstać zupełnie nowy serwis streamingowy, który swoim działaniem będzie zapewne przypominą niezwykle popularny Netflix. 

Oferta nowej usługi

Nowa usługa ma być docelowo dostępna na rynku polskim i zagranicznym. W jej skład mają wchodzić najpopularniejsze polskie seriale, filmy, programy sportowe, produkcje dokumentalne i innego rodzaju materiały audiowizualne. W przyszłości mają się na niej pojawiać także produkcje oryginalne, wyprodukowane przez stworzony podmiot. W oświadczeniu firm czytamy:

Nowy serwis zapewni widzom dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych w jednym miejscu. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne realizowane przez nowy podmiot

Model serwisu ma pozwalać na szybki dostęp do treści dla każdego internauty – firmy są również otwarte na różnych dostawców treści. Co z serwisami player.pl i ipla.tv? Na razie usługi będą działały w niezmienionej formie – ich przyszłość ma być jasna w najbliższym czasie. 


Wszystko na temat:

Netflix Internet Technologia Wszystkie tagiKomentarze: