×

Wyszukaj artykuł


Pokemon GO – rekordy mobilnej gry

Redakcja Pinbook | 19-06-2019 | skomentuj

Pokemon GO – rekordy mobilnej gry

whatnext.pl

Oceń


Pokemony to sympatyczne stworki, które na stałe weszły już do naszej kultury popularnej. Nic więc dziwnego, że mobilna gra z nimi w roli głównej okazała się ogromnym sukcesem i pobiła kilka imponujących rekordów. 

Pokemon GO już po premierze stał się prawdziwym hitem. W pierwszym miesiącu aplikacja wygenerowała 206,5 miliona dolarów przychodu. Jest to rekord jeśli chodzi o tego rodzaju produkcje. W tym samym czasie grę pobrano 130 milionów razy, co także nigdy wcześniej nie miało miejsca w tak krótkim czasie.

  Zobacz także  


Jeśli chodzi o rekord pobrań, to Pokemon GO może pochwalić się nim w aż 70 krajach. Dodatkowo, w pierwszym miesiącu obecności na rynku, aplikacja stała się najlepiej zarabiającym programem mobilnym w 55 państwach na całym globie. Nie sposób określić w jak krótkim czasie gra zarobiła swój pierwszy milion – pierwsze 100 milionów zanotowała natomiast już po 20 dniach od dnia premiery. Imponujące, szczególnie, że od tamtej pory gra jest ciągle popularna i pojawiają się w niej liczne eventy i aktualizacje.  Grę pobrać można w sklepach Google Play i AppStore. 


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: