×

Wyszukaj artykuł


Ułatwienie dla graczy

Podłączanie kontrolera PlayStation 4 do PC – jak sobie z tym poradzić?

Redakcja Pinbook | 20-03-2020 | skomentuj

Podłączanie kontrolera PlayStation 4 do PC – jak sobie z tym poradzić?

Fotografia poglądowa

Oceń


Podłączanie kontrolera PlayStation 4 do PC przez kabel i Bluetooth. Pad od PS4 na Steam i w innych grach. Sposób na podłączenie pada od PlayStation do komputera. Czytaj więcej na Pinbook.plKonsole od wielu lat są już równorzędnymi konkurentami dla pecetów na rynku gier. Część produkcji nadal dostępna jest jednak nadal tylko na popularnych blaszakach. Część z nich to tytuły, które jednak o wiele łatwiej ogrywać za pomocą kontrolera. To samo tyczy się multiplatformowych gier – na przykład zręcznościowych, wyścigowych czy sportowych. Jednym z lepszych pomysłów wydaje się więc symbioza tych dwóch technologii. Okazuje się bowiem, że bez większego trudu możemy połączyć Dualshocka (kontroler z PS4) z naszym komputerem osobistym. Co więcej – nie zawsze potrzebne jest do tego jakiekolwiek oprogramowanie zewnętrzne. 

  Zobacz także  

Video dnia:Czego potrzebujemy do tego rodzaju połączenia? Niezbędny może okazać się kabel (micro USB – USB) lub przynajmniej połączenie Bluetooth, za pomocą którego sparujemy nasze urządzenia.

Podłączenie pada z PS4 do PC

Ucieszyć się mogą w tym miejscu użytkownicy Steam – kontroler obsługiwany jest bowiem przez platformę i będzie odczytywany przez niemal wszystkie produkcje uruchamiane za jej pośrednictwem. Wystarczy więc takiego pada po prostu do komputera podpiąć kablem lub bezprzewodowo. W pozostałych sytuacjach jest to równie proste – wystarczy zaopatrzyć się w niewielki darmowy program DS4 Tool. Podłącz pada i uruchom program (nie wymaga on instalacji). Twoje urządzenie powinno być widoczne i gotowe do wirtualnej rozrywki. Zarówno w przypadku Steam, jak i DS4 Tool można edytować zaawansowane opcje urządzenia i ustawić je wedle własnych preferencji. 


Wszystko na temat:

Technologia Gry PlayStation Wszystkie tagiDodaj komentarz