×

Wyszukaj artykuł

Atrakcje w Płocku - co warto zobaczyć?

Redakcja Pinbook | 20-09-2019 | skomentuj

Atrakcje w Płocku - co warto zobaczyć?

polskazachwyca.pl

OceńPłock to miasto, które położone jest w województwie mazowieckim, nad Wisłą. Przepiękne i mające wiele do zaoferowania m.in. popularne molo. Nie trzeba już jechać do Sopotu czy Gdyni, aby się takowym przespacerować. Wystarczy pojechać do Płocka, jeśli ktoś ma bliżej. W dodatku wiele innych atrakcji, które po prostu trzeba zobaczyć. Płock to nie tylko molo, Wisła i Wzgórze Tumskie, chociaż faktycznie z tego jest głównie znane. Jeśli chcecie gdzieś wyskoczyć na przyjemny weekend – zdecydowanie polecamy Płock. Musicie jednak dobrze wiedzieć co chcecie tam robić. Pamiętajcie również o tym, aby znaleźć dla siebie jak najlepszy nocleg!

  Zobacz także  


Niesamowite ZOO

Dlaczego niesamowite? Jest zrobione w taki sposób, że ma się wrażenie, że zwierzęta są bardzo blisko. Tak jest między innymi ze słoniem przy wejściu, ale nie tylko. Co najwspanialsze – nie ma tam tłoku, zupełnie inaczej niż w ZOO warszawskim. Można kupić bilety w automacie albo w kasie biletowej, co uważamy za dodatkowy atut. Warto zajrzeć do ZOO w Płocku, jeśli będziecie tam w weekend. Dzieci z pewnością będą się z tego cieszyły!
Poza tym odnosi się wrażenie, że zwierzęta są bardzo kontaktowe i próbują wchodzić w interakcje – tak było właśnie z wyżej wymienionym słoniem i z żyrafą.

Wzgórze Tumskie

To nic innego jak skarpa, która znajduje się nad doliną Wisły. Wznosi się na około 40 metrów, więc widok z niej jest przepiękny – widać dokładnie lewy brzeg rzeki, a także molo. Warto się tam wybrać, bo to miejsce, gdzie widok jest naprawdę najpiękniejszy w mieście. Chyba nie musimy was namawiać do tego, abyście potem skierowali się na molo, którym warto się przejść, prawda?

Prosta droga na Rynek

Stary Rynek to ewenement – w innych miastach stare kamienice przeważnie zostały odrestaurowane. Tutaj nikt niczego nie udawał i większość budynków jest po prostu zniszczonych. Mówiąc najprościej – to rudery. A obok nich piękne, dopieszczone kamienice z równie zachwycającymi elewacjami. Największym zabytkiem na Starym Mieście jest budynek ratuszu, który pochodzi z początków XIX wieku. Przejdźcie się tam – naprawdę warto.

  Zobacz także  


Śladami murali

W Płocku znajduje się dużo różnych murali – powstała nawet specjalna mapa, na której zaznaczone są one wszystkie, która skłania turystów do wycieczki po mieście i obejrzenia ich. Tak jest w wielu miastach – w Warszawie, Płocku czy we Wrocławiu. Ale i te Płockie mogą was zaskoczyć. Pamiętajcie, że jeśli natkniecie się gdzieś na namalowanego lub naklejonego gdzieś kota – to na pewno Inko i Gnito, którzy są z Płocka, ale nikt nie wie kim są dokładnie. Ale koty to ich specjalność!

Oczywiście w Płocku jest znacznie więcej miejsc, które warto zobaczyć. I to naprawdę dużo! Możecie wybrać się na wycieczkę śladami polskich filmów i seriali, które nagrywane były w „Płocku” m.in. Pan Kleks czy „Stawka większa niż życie”. W Płocku możecie również wybrać się na rejs – sprawdźcie jednak skąd, kiedy i o której dokładnie, żebyście się nie spóźnili! A wy byliście w Płocku? Co się wam w nim podobało?

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: