×

Wyszukaj artykuł

Niesamowite liczby!

PlayStation świętuje urodziny i zapisuje się Księdze Rekordów Guinnessa

Redakcja Pinbook | 15-12-2019 | skomentuj

PlayStation świętuje urodziny i zapisuje się Księdze Rekordów Guinnessa

Fotografia poglądowa

OceńSony i PlayStation to marki znane chyba każdemu miłośnikowi gier i wirtualnej rozrywki. Przez lata kolejne generacje konsol pozwalały nam na ogrywanie coraz bardziej zaawansowanych i po prostu lepszych gier. W tym roku hucznie obchodzono 25-lecie konsoli, która odmieniła oblicze rynku gier wideo. W przyszłym roku doczekamy się natomiast już piątej odsłony popularnej PlayStation. Sony pochwaliło się również wpisem w Księdze Rekordów Guinnessa. Okazuje się bowiem, że PlayStation jest najchętniej wybieraną konsolą stacjonarną na rynku.

  Zobacz także  


Warto zaznaczyć, że PlayStation nie jest najpopularniejszą konsolą w historii. Sony w takim ujęciu ustępuje między innymi Nintendo. Te ostatnie jednak ma na swoim koncie zarówno stacjonarne konsole, jak i mobilne centra rozrywki.

Rekordowe PlayStation i urodzinowy prezent

Wpisanie konsoli Sony do Księgi Rekordów Guinnessa zostało ogłoszone podczas symbolicznych 25. urodzin konsoli. Konsola PlayStation została sprzedana w łącznej liczbie 450 milionów sztuk (w zestawieniu nie uwzględniono mobilnych urządzeń - PS Vita czy PSP). Najczęściej kupowanym modelem była druga generacja konsol – PlayStation 2. A Wy korzystacie z urządzeń Sony? A może ostrzycie już sobie zęby na premierę piątki?


Wszystko na temat:

Technologia PlayStation PlayStation 5 Gry Wszystkie tagiKomentarze: