×

Wyszukaj artykuł


Zamierzacie ją kupić?

PlayStation 5 – znamy specyfikację nowej konsoli Sony

Redakcja Pinbook | 20-03-2020 | skomentuj

PlayStation 5 – znamy specyfikację nowej konsoli Sony

Fotografia poglądowa

Oceń


Gry i wirtualna rozrywka stały się w ostatnich dziesięcioleciach niezwykle popularne. Dają one możliwość wcielenia się w setki postaci i przeżywania najróżniejszych przygód w tysiącach tytułów i dziesiątkach gatunków. Nic więc dziwnego, że najpopularniejsze konsole sprzedają się w milionach egzemplarzy. Nie inaczej będzie prawdopodobnie w przypadku PlayStation 5, które ma zadebiutować jeszcze w 2020 roku. Niedawno poznaliśmy dopiero konfigurację sprzętową najnowszego sprzętu Sony. Ile będzie kosztować PS5? Prawdopodobnie cena wyniesie około 2-3 tysiące złotych w dniu premiery. Okazuje się jednak, że komponenty i wydajność nowej konsoli może nam wynagrodzić konieczność głębszego sięgnięcia do portfela. 

  Zobacz także  

Video dnia:Początkowo prezentacja konfiguracji PlayStation 5 miało odbyć się na imprezie Game Developers Conference Sony – ta jednak nie odbyła się z powodu epidemii koronawirusa. Ostatecznie specyfikę podano online – za pośrednictwem serwisu YouTube.

Konfiguracja sprzętowa PlayStation 5

Sony szczególną uwagę zwróciło na dźwięk – ma on być wprowadzony na zupełnie nowy poziom i dostarczyć ma graczom niespotykanych dotąd wrażeń. Nie do końca wiadomo jak będzie wyglądała sprawa kompatybilności wstecznej – prawdopodobnie przekonamy się o tym w najbliższych miesiącach (premiera PS5 odbędzie się pod koniec roku). Podsumowując – nie jest to prezentacja, która rozwiałaby wszystkie możliwości. Zapis z niej obejrzeć możecie poniżej. Póki co musimy się więc zadowolić konfiguracją sprzętową PlayStation 5. Prezentuje się ona następująco:

Procesor: 8-rdzeniowy AMD Zen 2 3.5GHz
GPU: 10.28 TFLOPs, 36 CUs z 2.23GHz
Pamięć operacyjna: 16GB GDDR6
Pamięć wewnętrzna: SSD 825GB (pamięć można rozbudować poprzez slot NVMe SSD)
Pamięć zewnętrzna: obsługa dysków SSD
Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray


Wszystko na temat:

Gry Konsole PlayStation 5 PlayStation Wszystkie tagiDodaj komentarz