×

Wyszukaj artykuł

Rozlicz się sam!

PITy – darmowy program do złożenia deklaracji podatkowej

Redakcja Pinbook | 05-02-2020 | skomentuj

PITy – darmowy program do złożenia deklaracji podatkowej

Fotografia poglądowa

OceńPoczątek roku to zawsze okres podsumowań i rozliczeń z rokiem poprzednim. Nie inaczej jest w przypadku deklaracji podatkowych, które co roku musi złożyć każdy podejmujący zatrudnienie. Od kilku lat cały proces można wykonać samodzielnie i to bez konieczności wychodzenia z domu – wszystko możemy bowiem załatwić online. Niezwykle pomocny może się przy tym okazać program PITy (najnowsza wersja 1.2019.2.43), za pomocą którego w kilka chwil rozliczymy się z fiskusem. 

  Zobacz także  


Program jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze – wystarczy wpisać odpowiednie kwoty do odpowiednich rubryk. Wszystkie obliczenia i niezbędne rachuby wykona za nas aplikacja.

Dlaczego warto i gdzie pobrać?

Program umożliwia nam złożenie następujących zeznań podatkowych: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A i PIT-19A (razem z załącznikami). Wypełnione dokumenty możemy eksportować, wydrukować lub przesłać do urzędu drogą elektroniczną. Program umożliwia także wybranie dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, na którą przekażemy 1% naszego podatku. Aplikacja zawiera także informacje o wszelkich ulgach oraz ujednolicony tekst ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Gdzie można znaleźć przydatny program? Pobrać go możemy za pośrednictwem internetu – wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce. Często na początku roku podobne programy dołączane są także jako dodatek (płyta CD) do gazet i czasopism biznesowych. 


Wszystko na temat:

Biznes Pieniądze Podatki Internet Programy i aplikacje Aplikacje Wszystkie tagiKomentarze: