×

Wyszukaj artykuł


Wyróżnienie dla Anglika

Piłkarz lidera Premier League w Księdze Rekordów Guinnessa

Redakcja Pinbook | 18-10-2019 | skomentuj

Piłkarz lidera Premier League w Księdze Rekordów Guinnessa

Materiały prasowe

Oceń


Niecodzienna sytuacja w Anglii – jeden z piłkarzy Premier League został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Trent Alexander-Arnold może pochwalić się nie lada wyczynem – prawy obrońca Liverpoolu asystował w poprzednim sezonie aż 12 razy. Jest to świetny wynik, zwłaszcza jak na zawodnika, którego głównym celem na boisku jest wykonywanie zadań defensywnych. Przypomnijmy, że The Reds są obecnie liderem angielskiej tabeli i nie stracili jeszcze ani jednego punktu w bieżącej kampanii. 

  Zobacz także  


Niezwykłe osiągnięcie jest pokłosiem świetnego sezonu Anglika i całego Liverpoolu. Drużyna prowadzona przez Jürgena Kloppa została wicemistrzem Anglii i wywalczyła Ligę Mistrzów.

Asystent i obrońca

Trent Alexander-Arnold zaliczył w ostatnim sezonie Premier League aż 12 asyst (4 kolejne dorzucił w Lidze Mistrzów). Do tej pory najlepiej asystującymi w jednym sezonie obrońcami byli Andy Hinchcliffe (sezon 1994/1995, Everton) i Leighton Baines (sezon 2010/2011, Everton) – obaj panowie zanotowali po 11 kluczowych podań. Obecnie samodzielnym liderem jest właśnie Trent Alexander-Arnold, którego rekord wcale nie będzie łatwy do pobicia. Głos w sprawie nietypowego wyróżnienia zabrał sam rekordzista:

To dla mnie zaszczyt. Zawsze chciałem się rozwijać i pomagać zespołowi w tworzeniu jak największej liczby okazji. Gratulacje należą się jednak również moim kolegom z drużyny. Piłka nożna jest grą zespołową i bez nich pobicie tego rekordu nie byłoby możliwe. Mam nadzieję, że przetrwa on kilka lat

Wszystko na temat:

Sport Premier League Rekordy Wszystkie tagiKomentarze: