×

Wyszukaj artykuł


Patrycja

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Patrycja

Oceń


Imię Patrycja wywodzi się z języka łacińskiego i jest żeńską formą imienia Patrycjusz, które oznaczało przynależność do najbogatszej i uprzywilejowanej warstwy społecznej. Patrycja bardzo często czuje się niedoceniana – właśnie dlatego robi wszystko by zwrócić na siebie uwagę. Potrafi być bardzo stanowcza i będzie zaciekle bronić swojego stanowiska, nawet jeśli mierzyć się będzie z merytorycznymi argumentami. Podziw u innych budzi jej niesamowita pamięć, która przydaje jej się przy dążeniu do obranego celu. Bywa jednak surowa w ocenach i pamiętliwa.

Życie towarzyskie

Patrycja potrafi być duszą towarzystwa. Jej znakami szczególnymi są poczucie humoru i żywiołowość. Potrzebuje ona uwagi innych – jest ona jej motorem napędowym w podejmowanych działaniach. Charakteryzuje ją pewność siebie i poczucie własnej wartości. Swoją wartość ukrywa bardzo często pod maską niedojrzałej dziewczynki. Uwielbia rozmowy i chętnie zwierza się osobom, którym ufa. Jest przy tym oddaną przyjaciółką, na której zawsze można polegać. 

  Zobacz także  


Praca i kariera

Uznanie i przychylność innych to jedne z głównych priorytetów Patrycji. Nierzadko więc wybiera zawody, w których może komuś zaimponować i się wykazać. Jest przy tym wyjątkowo skrupulatna i dokładna – nie lubi popełniać błędów. Niechętnie odnosi się do uwag innych, uważa bowiem, że sama najlepiej wie, jak wypełnić powierzone jej obowiązki. Patrycja jest osobą niezwykle ambitną, wręcz skazaną na sukces – świetnie odnajdzie się w niemal każdym zawodzie.

Miłość

Patrycja najczęściej hołduje wartościom tradycyjnym i rodzinnym. Nic więc dziwnego, że rodzina jest dla niej bardzo ważna i stanowi ostoję spokoju. Jest czułą i wyrozumiałą partnerką. Podobnie jak w pracy – boi się popełnić błędów w miłości. W związku z tym często zastanawia się nad wiernością partnera i jego oddaniem. Jej wymarzony mężczyzna powinien więc tolerować jej wady i niedoskonałości – wówczas może liczyć na to, że Patrycja wynagrodzi mu je swoją barwną osobowością.

Sławnie imienniczki

Patricia Kazadi – aktorka
Patrycja Markowska – piosenkarka
Patricia Cornwell – pisarka


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Marek
Marcelina
Lena