×

Wyszukaj artykuł


"Pakt o modzie" rewolucją w świecie fashion!

Redakcja Pinbook | 04-09-2019 | skomentuj

"Pakt o modzie" rewolucją w świecie fashion!

Oceń


„Pakt o modzie” może uratować nasze środowisko? Wielkie, znane na całym świecie firmy postanowiły ustanowić zupełnie nowy pakt, który polega na ochronie środowiska. Podpisało go około 150 firm – w tym tak sławne marki luksusowe np. Prada czy Chanel, jak i bardziej popularne i ogólnodostępne jak np. H&M czy Zara. To może być naprawdę niesamowita rewolucja w przemyśle modowym.

Do tej pory w swoich procesach produkcyjnych marki stosowały ogromne ilości plastiku jednorazowego użytku, zużywały wiele wody, a także przyczyniały się do emisji gazów cieplarnianych. „Pakt o modzie” zakłada, że do 2050 roku firmy, które go podpisały, całkowicie wyeliminują emisję gazów. Postanowienia, które są tam zawarte oznaczają konieczność wprowadzenia WIELU DUŻYCH zmian.

Sprawdź także: DiCaprio przekazał 5 milionów dolarów by ratować Amazonię

  Zobacz także  


Projekt ten powstał na zlecenie prezydenta Francji – Emmanuela Macrona – i opracowany przez prezesa jednego z największych modowych koncernów na świecie. To jeden z tematów, który omówiony został podczas szczytu G7 na którym spotkały się najbogatsze kraje świata. I tam właśnie został podpisany.

Dzięki temu będziemy mogli kupować ubrania, które wytwarzane są ekologiczne, więc i my przyczynimy się do ratowania planety! Niesamowita wiadomość, prawda?

Sprawdź także: 5 punktów, by poprawiać świat

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz