×

Wyszukaj artykuł


„Smart Dworzec”

Nowe technologie na polskiej kolei

Redakcja Pinbook | 23-10-2019 | skomentuj

Nowe technologie na polskiej kolei

Materiały prasowe

Oceń


Wielu z nas podróżuje – naszym celem nierzadko są miejsca nam nieznane, obce, na których łatwo się gubimy i tracimy orientacje. Jak w tłumie ludzi odnaleźć kasy biletowe, punkt informacyjny lub odpowiedni peron? Zazwyczaj nie jest to łatwe. Z pomocą podróżującym ma przyjść projekt „Smart Dworzec”, który właśnie debiutuje na warszawskim Dworcu Centralnym. Na czym polega i jak działa technologiczna nowinka?

  Zobacz także  


Okazuje się, że PKP Telkol zainstalowała na terenie dworca specjalne beacony. Podobne urządzenia zapewne niedługo pojawią się także na innych polskich dworcach. Technologia ma umożliwić szybką nawigację i jest całkowicie bezpieczna.

Rewolucja na polskich dworcach?

Jak urządzenia działać mają w praktyce? Użytkownik będzie musiał mieć zainstalowaną na swoim telefonie specjalną aplikację. Połączy się ona z beaconami znajdującymi się na dworcu (bez konieczności lokalizacji GPS). W oparciu o położenie użytkownika, aplikacja określi trasę do wyznaczonych punktów. Technologia nie zbiera żadnych informacji i ich nie przetwarza – jest więc całkowicie bezpieczna i przyjazna użytkownikowi. Na razie wdrożony został program pilotowy – wszystko wskazuje jednak na to, że to początek technologicznych zmian na polskich dworcach.


Wszystko na temat:

Wiadomości Technologia Wszystkie tagiKomentarze: