×

Wyszukaj artykuł

Nowa produkcja Netflix inspirowana polską literaturą!

Redakcja Pinbook | 05-09-2019 | skomentuj

Nowa produkcja Netflix inspirowana polską literaturą!

Klatka z teasera

OceńFani polskiej literatury i Netflixa nie mogą narzekać. Na platformie streamingowej jeszcze w tym roku ukaże się serial Wiedźmin, który powstał na kanwie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Wieli fanów już teraz ostrzy sobie na ten tytuł zęby – przypomnijmy, że do tej pory białowłosy Geralt doczekał się kilku gier i polskiej adaptacji filmowej. Tym razem na swoją kolej doczekał się Jacek Dukaj – czego możemy się spodziewać po nowej produkcji?

  Zobacz także  


Scenariusz serialu inspirowany książką

Jacek Dukaj to autor, który czytelnikom znanych jest ze świetnych, choć nie zawsze przystępnych, powieści. Do największych dzieł autora należą „Lód” czy „Inne pieśni”. To jednak nie one stały się inspiracją dla nowej produkcji Netflixa. Na świecznik trafiła bowiem powieść „Starość Aksolotla” - to właśnie tym dziełem ma być inspirowany scenariusz nowej produkcji serialowej pod tytułem „Kierunek Noc”. Książka opowiada o dziejach ludzkości, która w wyniku globalnego kataklizmu zmuszona jest do przenieść swoją świadomość do komputerów. Serial będzie miał nieco inny koncept. 

  Zobacz także  


O czym będzie serial?

Podróżujący samolotem są świadkami kataklizmu, który wywołują promienie słoneczne. Niszczą one wszystko co znajdzie się w ich zasięgu. Samolot postanawia więc unikać słońca i trzymać się zacienionej części świata. Różnorodność pasażerów i ich pochodzenia sprawia, że z pewnością nie zabraknie głębi fabularnej. Na pierwszy rzut oka historia z książki i belgijskiego serialu („Kierunek noc” to pierwszy belgijski serial na platformie) wydają się ze sobą nie łączyć – producenci zapewniają jednak, że inspiracje w serialu wystąpią. Warto dodać, że producentem wykonawczym serialu jest Tomasz Bagiński. Na razie nie mamy większej ilości informacji – pozostaje nam zwiastun, który zapowiada klimat produkcji Netflixa. 

Sprawdź również - "Polityka" Patryka Vegi już w kinach. Pierwsze wrażenia po premierze

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: