×

Wyszukaj artykuł

Koniec karty płatniczej?

Amazon chce wprowadzić nową formę płatności

Redakcja Pinbook | 21-01-2020 | skomentuj

Amazon chce wprowadzić nową formę płatności

Fotografia poglądowa

OceńAmazon, który od dłuższego już czasu nie jest tylko siecią dystrybucyjną, ale także zajmuje się technologią i innego rodzaju usługami, postanowił wprowadzić nowatorski pomysł na sposób dokonywania transakcji. Firma złożyła ostatnio w urzędzie patentowym wniosek, w którym zawarła pomysł na działanie nowego systemu płatności. Zgodnie z przedstawioną w nim ideą, skan naszej dłoni zostałby „sparowany” z kartą płatniczą. Pierwszego takiego skanu należałoby dokonać w wybranym sklepie. Kolejne płatności odbywałyby się już przy pomocy odpowiedniego czytnika.

  Zobacz także  


System ten opierałby się na zapisie biometrii dłoni klienta, który byłby dostępny dla pojedynczego sklepu lub wybranej sieci. Technologia ta byłaby możliwa dzięki wykrywaniu głębi i widzeniu komputerowym. Zastosowanie tych technik umożliwiłoby jak najdokładniejszą weryfikację dłoni danej osoby.

Kontrowersje

Firma wyraziła już chęć udostępnienia swojego nowego rozwiązania innym przedsiębiorcom. Odpłatnie udostępniałaby im informacje o zakupach dokonywanych przy użyciu skanu dłoni przez swoich klientów. Pomysł ten budzi jednak wątpliwości ze względu na możliwość, np. wygenerowania czyjejś dłoni i następnie wydrukowania jej w drukarce 3D. Mogłoby to otworzyć pole działania dla wielu oszustów i złodziei. Mimo to, z podobnych rozwiązań korzystają już niektóre bankomaty, które uwzględniają możliwość skanowania dłoni klienta. Być może, że pomimo możliwości wystąpienia pewnych zagrożeń, nowa technologia okaże się strzałem w dziesiątkę.
 


Wszystko na temat:

Technologia Zakupy Handel Wszystkie tagiKomentarze:Zdziwiony

Zdziwiony 21-01-2020

Taka technologia nigdy nie okaże się strzałem w dziesiątkę. Jedynie chyba z punktu widzenia firmy, która ją oferuje. Z punktu widzenia klientów, to kolejny maleńki kroczek zasianego jakiś czas temu pomysłu zniesienia gotówki w ogóle. A docelowo zaczipowania wszystkich ludzi na świecie. Jest to doskonale znana teoria powolnego gotowania żaby. Pomalutku, małymi kroczkami wpaja się ludziom, że to nowe, to dla ich dobra itd. A ludzie - zmanipulowana przez propagandę telewizyjną i internetową - masa, nie jest w stanie już samodzielnie myśleć i analizować tego co widzi i słyszy. Skończy się to bardzo źle - dla nas, społeczeństwa - jeśli pozwolimy na wprowadzanie biometrycznych technologii bez nadzoru i opamiętania.

Marek
Marek

Ma Pan racje i zgadzam się z tym