×

Wyszukaj artykuł


Tarantino mówi nie!

Nie będzie ocenzurowanej wersji „Pewnego razu... w Hollywood” w Chinach

Redakcja Pinbook | 21-10-2019 | skomentuj

Nie będzie ocenzurowanej wersji „Pewnego razu... w Hollywood” w Chinach

Materiały prasowe

Oceń


Niedawna premiera „Pewnego razu... w Hollywood” wzbudzała niemałe emocje. Najnowsza produkcja w reżyserii Quentina Tarantino został bardzo ciepło przyjęty na niemal całym świecie – niemal całym, ponieważ wiele wskazuje na to, że nie pojawi się on w chińskich kinach. Przypomnijmy, że film opowiada o Ricku Daltonie (Leonardo DiCaprio), który stara się odnaleźć w rzeczywistości artystycznej bohemy Hollywood. Towarzyszy mu przyjaciel, kaskader i asystent - Cliff Booth (Brad Pitt). Panowie mieszkają w sąsiedztwie Romana Polańskiego i Sharon Tate – bez spojlerów wystarczy dodać, że akcja rozgrywa się w roku 1969. W filmie znajdziemy sporo odniesień do znanych gwiazd i sytuacji tamtego okresu – jedną z nich jest chociażby postać Bruca Lee – to wokół niej pojawiło się w Chinach najwięcej kontrowersji. 

  Zobacz także  


Postać amerykańskiego aktora z chińskimi korzeniami jest niemal ikoniczna w kraju środka. W filmie Tarantino jest on przedstawiony natomiast dość groteskowo i wzbudza kontrowersje wśród wielu – niezadowolona jest nawet córka azjatyckiego gwiazdora. 

Shannon Lee krytycznie o filmie Tarantino

Głos w sprawie zabrała córka gwiazdora kina akcji – Bruca Lee. Już w lipcu mówiła ona dla The Wrap o dyskomforcie wynikającym ze sposobu przedstawienia jej ojca w „Pewnego razu... w Hollywood”.

Według niej z filmu wynika, że jej ojciec był: aroganckim, zadufanym w sobie dupkiem

Córka aktora wypowiedziała się też na temat odczuć, które towarzyszyły jej podczas seansu:

Czułam się niekomfortowo, siedząc w kinie i słuchając, jak ludzie śmieją się z mojego ojca

Shannon Lee poprosiła o interwencję chiński urząd ds. dystrybucji filmów – miał on domagać się zmienienia wskazanego wątku w produkcji. Sam Tarantino zdaje się jednak niewzruszony taką argumentacją – nie zgodził się na jakąkolwiek ingerencję w swoje dzieło. Wszystko wskazuje więc na to, że w Chinach nie będzie można obejrzeć najnowszego filmu reżysera. Chińska premiera „Pewnego razu... w Hollywood” zaplanowana była pierwotnie na 25 października. 


Wszystko na temat:

Kino Filmy Wszystkie tagiKomentarze: