×

Wyszukaj artykuł

Który z serwisów jest lepszy?

Netflix vs HBO - co wybrać?

Jacek | dnia: 10-10-2020 | skomentuj

Netflix vs HBO - co wybrać?

Fotografia poglądowa

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Ludzie coraz rzadziej poświęcają swoją uwagę klasycznej telewizji – szczególnie młodzi, którzy przez brak czasu chcą oglądać wybrane przez siebie programy. Popularne stały się więc różnego rodzaju serwisy VOD, które pozwalają oglądać wybrane show w każdej chwili, często bez konieczności oglądania reklam. Wśród nich wyróżniają się zwłaszcza dwa serwisy streamingowe, najchętniej wybierane przez widzów. Są to NETFLIX i HBO GO, które posiadają szerokie oferty i proponują produkcje najwyższej jakości. Na który serwis się zdecydować rozpoczynając swoją przygodę w świecie filmów i seriali? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

  Zobacz także  


No dobrze, to ile to będzie kosztować?

HBO GO proponuje nowym użytkownikom miesiąc próbny całkowicie za darmo. Po jego upłynięciu koszt usługi wynosić będzie 19,90 zł. Polityka cenowa NETFLIXA jest nieco bardziej skomplikowana. Niedawno w naszym kraju wycofano miesiąc darmowego miesiąca na próbę. Obecnie do wyboru mamy kilka pakietów – od 34 do 52 złotych za miesiąc. Różnią się one opcjami personalizacji i jakości odtwarzanych materiałów. Tańszym rozwiązaniem jest więc HBO GO, jednak NETFLIX posiada walory, przez które widzowie są skłonni głębiej sięgnąć do kieszeni.

Funkcjonalność i opcje

Na jakich urządzeniach możemy korzystać z serwisów? Praktycznie na wszystkich, które mają dostęp do internetu – komputer, telewizor, konsola.  Niektóre z telewizorów mogą mieć jednak problem z HBO GO, podobnie wygląda to w przypadku konsoli Xbox. NETFLIX pozwala także na stworzenie kilku odrębnych kont – opcji takiej nie posiada konkurencyjny serwis.

Netflix cieszy się w Polsce sporą popularnoścą. Sprawdź ranking najpopularniejszych seriali amerykańskiego giganta.

  Zobacz także  


W przypadku NETFLIXA jakość odtwarzanych materiałów zależy od wybranego pakietu – od SD do Ultra HD, z którego korzystać można jednocześnie nawet na 4 urządzeniach. HBO GO proponuje stałą jakoś Full HD. Wyraźnie więc widać, że w przypadku NETFLIXA płacimy co prawda więcej, ale idą za tym konkretne korzyści w postaci personalizowania i tworzenia nowych kont, czy wyboru jakości jaka interesuje nas najbardziej. W przypadku HBO GO jakość jaką prezentują materiały także nie pozostawia wiele do życzenia. Widz musi więc zdecydować, która z opcji jest dla niego korzystniejsza. Wtedy pomocne może okazać się przeanalizowanie oferty programów, które oferują oba serwisy.

Setki tytułów i szeroka oferta

Oba serwisy proponują produkcje wysokiej jakości i wiele serialów czy filmów własnej produkcji. Daje to widzowi ogromny wybór tytułów – zarówno popularnych nowości, jak i klasyki kina. NETFLIX posiada szerszy wybór i proponuje więcej pozycji, natomiast HBO GO stawia przede wszystkim na jakość posiadanego materiału, w związku z czym jest on staranniej wyselekcjonowany. Po raz kolejny każdy więc znajdzie dla siebie ofertę, która najlepiej odpowiadać będzie jego oczekiwaniom. Pojawiają się też inne platformy streamingowe, jednak na tą chwilę nic nie wskazuje na to, aby zbliżyły się one popularnością do dwóch opisywanych. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby korzystać z serwisów równolegle lub naprzemiennie – oba nie robią problemu w przypadku chęci przerwania subskrypcji.

Dowiedz się jeszcz ewięcej na temat największego konkurenta Netflixa na polskim rynku - HBO GO

Wszystko na temat:

Netflix HBO Internet Technologia Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz