×

Wyszukaj artykuł


Naturalny sposób na zabicie pleśni

Redakcja Pinbook | 05-09-2019 | skomentuj

Naturalny sposób na zabicie pleśni

Oceń


Grejpfrut jest znany ze swoich właściwości leczniczych. Owoc ten zawiera aż 400 związków, które mogą zniszczyć bakterie, wirusy i grzyby z naszego organizmu, ale nie tylko. Grejpfruty można wykorzystać w profilaktyce zdrowotnej, ale także w podczas pielęgnacji roślin czy sprzątania. Związki zawarte w tym cytrusie pomogą Ci skutecznie usunąć pleśń z łazienki, a także posprzątać inne powierzchnie narażone na grzyby.

  Zobacz także  


Jak przygotować naturalny środek czyszczący ze skórek grejpfruta?

Do przygotowania takiego środka potrzebne Ci będą jedynie skórki tego owocu. Resztę możesz wykorzystać w inny sposób. Przygotuj także dwie szklanki octu i olejek herbaciany oraz szklany słoik.

Na początku ze skórek wytnij białą część i włóż je do słoika. Zalej je octem i pozostaw w ciemnym miejscu na tydzień. Następnie należy przecedzić płyn i wyrzucić skórki. Do roztworu dodaj 10 kropli olejku herbacianego. Wymieszaj i wstrząśnij. I już! Twój naturalny środek jest gotowy. Możesz go teraz przelać do pojemnika z atomizerem, na przykład po starym środku do mycia okien.

Drugim, dużo szybszym, sposobem na naturalny środek odkażający jest dodanie dziesięciu kropli wyciągu z grejpfruta do pół litra wody.

Taka mikstura nadaje się idealne także do mycia drewnianych desek do krojenia, blatów kuchennych czy zlewu.

Przeczytaj również: Czego nie robić podczas sprzątania


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: