×

Wyszukaj artykuł

Największe wpadki modowe - tego unikaj w swoich strojach

Redakcja Pinbook | 06-05-2019 | skomentuj

Największe wpadki modowe - tego unikaj w swoich strojach

OceńKażdy z nas chociaż raz popełnił jakąś niewybaczalną modową wpadkę, na której wspomnienie rumienimy się i chce nam się śmiać. Jest jednak wiele niewybaczalnych modowych wpadek, których należy się zawsze wystrzegać. Co do nich należy? Przedstawiamy krótki ranking, który przygotowaliśmy w tym temacie.

  Zobacz także  


1. Wystająca spod spodni bielizna

Wyobrażacie sobie coś gorszego niż to, że mogłoby wam było widać stringi? W naszym wyobrażaniu jest to coś kompletnie nie do zaakceptowania. Stringi, które wychodzą spod spodni, jeśli nie są częścią outfitu, będą wyglądały TRAGICZNIE, więc polecamy na to uważać. Gdybyśmy zobaczyli na ulicy coś takiego – troszkę by nas to rozbawiło.

2. Sandały/baleriny i grube skarpety

Absolutny klasyk, który teraz silnie kojarzony jest z Polską. Wygląda to co najmniej groteskowo. Nie trzeba chyba w tym temacie dodawać czegokolwiek więcej. Generalnie proponowalibyśmy nie stosować tego trendu, ponieważ wygląda co najmniej średnio.

zdj1

3. Zbyt kuse / za małe ubranie

Nie oszukujmy się – nie mamy rozmiaru 36, więc nie próbujmy na siłę się w niego wciskać. W innym przypadku tu będzie za mało, nie będzie zasłaniało brzucha. Tu będzie coś wychodziło... Masakra.
Drugim typem, którego należy się wystrzegać są kuse ubrania. Jeśli widać wszystko – odzieramy się niemalże ze wszystkiego, nie pozostawiając nic wyobraźni. Czasami lepiej się zakryć, ponieważ nic nie wygląda tak źle jak wystające elementy naszego ciała, które raczej powinny być pochowane.

4. Na siłę odmładzający strój

Ile razy spotykaliśmy się z czymś takim! Starsza pani, która chodzi w brokatowej koszulce z Lady Gagą. Poważna pani prezes, która ma jeansy z napisem na pupie i cekinami. Zostawmy to raczej dzieciom albo młodzieży, bo w połączeniu starsza pani + zbyt młodzieżowy element garderoby... No, nie wygląda to dobrze.

  Zobacz także  


5. Wszystko w jeansie

Jeansowe spodnie i kurteczka w jednym stroju... No nie, no po prostu nie. A jeszcze jeśli są w jednym kolorze, to już w ogóle modowe faux pas. To taki „kanadyjski smoking”, który wygląda naprawdę całkiem zabawnie. Lepiej założyć jeansy do sweterka, a jeansową kurteczkę do sukieneczki. Wygląda to wtedy bardzo ładnie i takie połączenia polecamy.

zdj2

6. Za duże / za małe buty

Po pierwsze – wszystkie panie, które zakładają za małe buty, będzie bardzo bolało. Podpowiadamy – to również widać. Tak, jak to, że mamy za duże buty. Tu odstają, tam chlapią, tu spadną, tu trzeba je poprawić. Jeśli są za małe – bardzo odciska się to na obuwiu. Jeśli nie da się rozciągnąć butów – po prostu należy je oddać komuś o danym rozmiarze lub zwrócić do sklepu. Nie ma co się oszukiwać – ani nam się noga nie skurczy, ani nie powiększy w jeden wieczór.

7. Stare, zniszczone ubrania

To dobry strój po domu (chociaż i w domu można wyglądać lepiej). Poplamiona koszulka, pęknięte gdzieś spodnie, dziurawe buty – to kandydaci do odwiedzenia śmietnika, a nie coś, co można jeszcze założyć „ten ostatni raz”. Już dawno trzeba było się ich pozbyć z szafy! Ludzie naprawdę widzą takie rzeczy, nawet jeśli się łudzimy, że nie.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: