×

Wyszukaj artykuł

Chcielibyście kawałek?

Pobito rekord na największą pizzę pokrytą złotem

Redakcja Pinbook | 18-12-2019 | skomentuj

Pobito rekord na największą pizzę pokrytą złotem

biurorekordow.pl

OceńRekord na największą złotą pizzę w Polsce został pobity 5 grudnia 2019 roku w Centrum Szkoleniowym Sieci Pizzerii Biesiadowo w Aleksandrowie Łódzkim. Pizza nie była jednak w całości zrobiona ze złota, a jedynie pokryta jego cienką i co najważniejsze – jadalną warstwą. Pozostała część potrawy została wykonana tradycyjnie z ciasta, sosu pomidorowego i sera mozarella. Zadania upieczenia rekordowej pizzy podjął się zespół kucharzy z Sieci Pizzerii Biesiadowo.

  Zobacz także  


Rekordowa pizza w 90 procentach była pokryta prawdziwym, jadalnym i 23-karatowym złotem w postaci cienkich płatów. Do pobicia rekordu zużyto ich aż osiemdziesiąt.

Prawdziwe wyzwanie

Spód pizzy nie był specjalnym wyzwaniem dla kucharzy. Składał się on ze zrobionego z mąki, wody i drożdży ciasta, najprostszego sosu pomidorowego i włoskiego sera, więc nie różnił się on w niczym od każdej przeciętnej pizzy. Cały haczyk tkwił w pokryciu potrawy płatami złota, które z każdym poruszeniem i podmuchem rwały się i przemieszczały. Jadalne złoto nakładano na pizzę przy użyciu specjalnego pędzelka wykonanego z włosia wiewiórki. Dzięki elektryzacji ciągnął on delikatne płatki złota na pizzę. Sposób ten był bardzo pracochłonny i cała procedura dekorowania pizzy trwała aż półtorej godziny. Następnie, pizza została umieszczona w piecu i upieczona. Gdy już była gotowa, trzeba było jeszcze uzupełnić pęknięcia w złocie, które wynikały z działania wysokich temperatur.

  Zobacz także  


Szczęśliwy finał

W rezultacie, otrzymano rekordową pizzę pokrytą jadalnym złotem, której średnica wynosiła 60 cm, a waga 1,81 kg. Jak można się domyślać, po dopełnieniu wszelkich formalności związanych z pobiciem Rekordu Polski, złota pizza została skonsumowana. Zgodnie z relacją Biura Rekordów, pozostawiała na ustach jedzących ją osób złoty kolor.

Wszystko na temat:

Rekordy Żywność Polska Złoto Wszystkie tagiKomentarze: