×

Wyszukaj artykuł

Ciężko to przebić

Największa choinka na świecie. Świąteczny Rekord Guinnessa

Redakcja Pinbook | 25-12-2019 | skomentuj

Największa choinka na świecie. Świąteczny Rekord Guinnessa

Fotografia poglądowa

OceńŚwięta Bożego Narodzenia trwają w najlepsze. Cieszymy się tym wyjątkowym czasem w gronie rodziny i najbliższych. W naszych domach pojawiły się ozdoby świąteczne z choinkami na czele. Przystrojone drzewka mają zazwyczaj swoje szczególne miejsce i cieszą się zainteresowaniem najmłodszych – to pod nią szukają oni prezentów i podarków od świętego Mikołaja. Niektórzy ze swoją sympatią do bożonarodzeniowego drzewka idą jednak krok dalej. Świetnymi przykładami są tutaj choinki, które zapisały się w Księdze Rekordów Guinnessa.

  Zobacz także  


Dzisiejszy świat boryka się z ogromną ilością śmieci i plastiku, które bezpowrotnie degradują nasze środowisko naturalne. Część z nich można jednak powtórnie wykorzystać. Co można zrobić z plastikowych butelek? W libańskim Bejrucie powstała właśnie mierząca 28,5 metra choinka, która w całości zbudowana jest właśnie z plastiku. 

Choinkowe rekordzistki

Większość z nas preferuje żywe choinki – ich zapach kojarzy się ze świętami i świetnie komponuje się z bożonarodzeniowym nastrojem. Największa z nich stanęła w 1950 roku w jednym z centrów handlowych w Seattle (USA). Mierzyła ona aż 221 stóp (około 67,36 metra). To jednak zaledwie nieco ponad połowa wysokości największej „choinkowej” konstrukcji, która powstała w 2009 roku w brazylijskim Aracaju. Za przygotowaniem niezwykłej konstrukcji stała firma Energisa Sergipe - Distribuidora de Energia – efekt ich starań mierzył blisko 420 stóp (około 128 metrów). Niezwykłą choinkę udekorowano wówczas ponad 25 tysiącami światełek. 


Wszystko na temat:

Boże Narodzenie Rekordy USA Brazylia Wszystkie tagiKomentarze: