×

Wyszukaj artykuł

Ponad 200 km/h

Najszybszy ciągnik na świecie – rekord pobity [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 24-11-2019 | skomentuj

Najszybszy ciągnik na świecie – rekord pobity [WIDEO]

YouTube

OceńCiągniki rolnicze to dziś prawdziwe potwory, które świetnie sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach. Ich osiągi potrafią być naprawdę imponujące. Jakiś czas temu pisaliśmy o najszybszym ciągniku na świecie, który potrafił osiągać imponującą prędkość blisko 150 km/h. Okazuje się jednak, że żaden rekordzista nie może się dziś czuć bezpiecznie – powstała właśnie maszyna, która potrafi przemieszczać się o blisko 100 km/h szybciej. 

  Zobacz także  


Za konstrukcją niezwykłego ciągnika stoi Williams – firma, która znana jest przede wszystkim ze swojego udziału w wyścigach F1. Brytyjczycy pomogli w zbudowaniu ciągnika, który zawstydzi niejedno auto.

Konstrukcje i ulepszenia

Już w czerwcu Williams pochwalił się ciągnikiem, który opracowała we współpracy z JCB. Tamta maszyna rozpędziła się do prędkości prawie 167 km/h. Brytyjczycy nie zamierzali jednak osiąść na laurach – wprowadzili do ciągnika mnóstwo nowych części i usprawnień. Zmiany objęły między innymi dodanie 65 unikatowych części i wprowadzenie ulepszeń aerodynamicznych – maszyna miała jak najlepiej radzić sobie z oporem powietrza. Ostateczne wysiłki przyniosły jednak oczekiwany skutek – Guy Martin rozpędził ciągnik do prędkości aż 247 km/h. Rekord pobito na terenie lotniska Elvington w Yorkshire. Materiał obejrzeć można dzięki YouTube i oficjalnemu kanałowi Rekordów Guinnessa.


Wszystko na temat:

Rekordy Motoryzacja Wszystkie tagiKomentarze: