×

Wyszukaj artykuł


Ponad wiek historii!

Najstarszy żyjący mężczyzna – nowy oficjalny Rekord Guinnessa [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 15-02-2020 | skomentuj

Najstarszy żyjący mężczyzna – nowy oficjalny Rekord Guinnessa [WIDEO]

Fotografia poglądowa

Oceń


Niemal każdemu z nas marzy się długowieczność – niejeden chciałby przeżyć chociaż część tego, czym pochwalić się mogą najstarsi żyjący ludzie. Nasze społeczeństwo od wieków zastanawia się jaki jest sekret długowieczności – okazuje się, że chyba nigdy nie odnajdziemy odpowiedzi na to pytanie. Wciąż możemy jednak podziwiać osoby, które dożyły naprawdę sędziwego wieku. Niedawno Księga Rekordów Guinnessa ogłosiła, że najstarszym żyjącym człowiekiem jest Japończyk Chitetsu Watanabe. Pan Watanabe urodził się 5 marca 1907 roku – ma więc niemal 113 lat. 

  Zobacz także  

Video dnia:Najstarsza żyjąca kobieta także pochodzi z Japonii – pani Kane Tanaka skończyła 2 stycznia aż 117 lat. To nie pierwsze przypadki tak imponującej długowieczności z kraju kwitnącej wiśni.

Najstarszy człowiek świata zdradza swoje sekrety

Do niedawna najstarszym żyjącym mężczyzną na świecie był Masazo Nonace, który zmarł w styczniu 2019 roku w wieku 113 lat. Niektórzy sugerują, że przez pewien czas najstarszy był Gustav Gerneth, który zmarł w październiku – jego wiek nie jest jednak w pełni zweryfikowany. Jakie sposoby na długowieczność ma Watanabe? Okazuje się, że nie unika on cukru i słodyczy – mężczyzna uwielbia chociażby ptysie. Jego bliscy zaznaczają też, że staruszek w ogóle się nie denerwuje i stres jest dla niego pojęciem abstrakcyjnym. Życzymy wszystkim takiego podejścia do życia! Poniżej możecie obejrzeć film z oficjalnego kanału Rekordów Guinnessa, którego głównym bohaterem jest właśnie Chitetsu Watanabe


Wszystko na temat:

Rekordy Wiadomości Japonia Wszystkie tagiDodaj komentarz