×

Wyszukaj artykuł


Najstarsi ludzie w historii!

Redakcja Pinbook | 11-04-2019 | skomentuj

Najstarsi ludzie w historii!

gerontology.wikia.com

Oceń


Długowieczność to marzenie większości ludzi. Prawdą jest, że kobiety statystycznie żyją dłużej niż mężczyźni. Panie są bardziej odporne na choroby, a ich gospodarka hormonalna pozwala na dłuższe życie. Nie dziwi więc, że większość sędziwych osób to kobiety. W 1970 twórca księgi rekordów Guinnessa nadał osobom, które ukończyły 110 lat status superstulatków – wyrażenie to dziś jest już ogólnie znane i na stałe weszło do słownika. 

Status najdłużej żyjącej osoby ma obywatelka Francji – Jeanne Calment.Urodzona w  1875 roku kobieta przeżyła ponad 122 lata. Zmarła w roku 1997. W pierwszej dziesiątce najdłużej żyjących ludzi nie znajdziemy ani jednego mężczyzny. Najstarszym w historii był urodzony w 1897 roku Japończyk Jiroemon Kimura. W momencie śmierci w roku 2013 miał ponad 116 lat.

  Zobacz także  


Pretendentów do pobicia rekordu, czego oczywiście im życzymy, nie brakuje. Obecnie najstarszym żyjącym człowiekiem jest Kane Tanaka, która 2 stycznia ukończyła 116 lat. Zaledwie 77 dni młodsza jest  Maria Giuseppa Robucci-Nargiso. Na trzecim miejscu z równie imponującym wynikiem, który ciągle się poprawia znajdziemy Lucile Randon, która 11 lutego ukończyła 115 lat.


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: