×

Wyszukaj artykuł

Przesłodkie stworzenie

Najmniejszy koń na świecie żyje w Polsce! [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 21-11-2019 | skomentuj

Najmniejszy koń na świecie żyje w Polsce! [WIDEO]

YouTube

OceńKonie kojarzą nam się z majestatycznymi zwierzętami, na których bez problemu utrzyma się człowiek. Przez lata pełniły ważną rolę i wiernie służyły ludziom w codziennym życiu. Dziś konie zachwycają swoim pięknem i gracją – podziwiać je można na przykład na pokazach i zawodach. W Polsce żyje jednak koń, który nie może się z nimi mierzyć jak równy z równym. Nie oznacza to jednak, że pozbawiony jest uroku i piękna. Poznajcie konika miniaturkę o imieniu Bombel, który zapisał się w Księdze Rekordów Guinnessa.

  Zobacz także  


Bombel jest dumnym przedstawicielem rasy kucyków Mini Appaloosa. Na świat przyszedł w 2014 roku i trafił do łódzkiej stadniny KasKada. Konik mierzy zaledwie  56,7 cm (wzrost od kopyt do łopatek) – tym samym stał się rekordzistą w kategorii najmniejszy koń świata.

Uroczy wolontariusz

Konik swoim ujmującym sposobem bycia i bezwarunkową miłością dzieli się z innymi. Jest zwierzęcym wolontariuszem, który odwiedza chore dzieci w szpitalach. Dzięki niemu najmłodsi mogą oderwać się od codziennych problemów związanych z chorobami. Film z uroczym zwierzakiem obejrzeć można na oficjalnym kanale Rekordów Guinnessa na YouTube. To kolejny rekordzista z Polski, którym z pewnością warto się chwalić.


Wszystko na temat:

Rekordy Zwierzęta YouTube Wszystkie tagiKomentarze: