×

Wyszukaj artykuł


Najlepsze metody antykoncepcji. Jak skutecznie zabezpieczyć się podczas stosunku?

Redakcja Pinbook | 16-05-2019 | skomentuj

Najlepsze metody antykoncepcji. Jak skutecznie zabezpieczyć się podczas stosunku?

Oceń


Miłość niejedno ma imię…
Kiedy już znajdziemy swoją wymarzoną połówkę, pielęgnujemy nasze uczucie i dbamy by rozkwitło jak najmocniej. Zwykle zaczyna się niewinnie – uśmiechy, flirt, z czasem przeradzają się w coraz to czulsze gesty i słowa. Wreszcie stajemy się gotowi na największą formę wyrazu tego co czujemy, czyli seks. Wszyscy chcemy, by nasz stosunek był wyjątkowy i bez „wpadek”. Co zrobić by ich uniknąć? Prezentujemy najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby na zabezpieczenie się w trakcie seksu.

  Zobacz także  


1. Prezerwatywy (99% skuteczności)

Dzięki temu, że jest to metoda w stu procentach mechaniczna tj. nie wymagająca wprowadzenia do organizmu żadnych substancji obcych, cechuje się wysoką skutecznością i brakiem powikłań (wyjątkiem może być rzadko spotykane uczulenie na lateks, z którego składają się prezerwatywy).
Jest to również relatywnie tani sposób na bezpieczny stosunek, gdyż paczkę prezerwatyw kupimy już za mniej niż 10zł. Tym, których skóra jest wrażliwa na podrażnienia powodowane przez np. substancje nawilżające, zalecamy zakup hipoalergicznych wersji dostępnych w aptekach. Pamiętajmy, że prezerwatywa minimalizuje ryzyko zachorowania na wiele chorób przenoszonych drogą płciową.

zdj1

źrodło: fakt.pl

2. Tabletki hormonalne (99-100% skuteczności)

Pigułki antykoncepcyjne to jednak z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Są to preparaty hormonalne jedno- lub dwuskładnikowe, które poprzez stałe przyjmowanie powodują zahamowanie owulacji i zmianę konsystencji śluzu szyjkowego, dzięki czemu nie dochodzi do zapłodnienia. Jeśli używane są dokładnie tak jak zalecają producenci, ich skuteczność kształtuje się na poziomie 99,95%. Większość przypadków „wpadek” z tabletkami bierze się z niewłaściwego dawkowania lub nieregularnego ich stosowania.

  Zobacz także  


3. Implanty antykoncepcyjne (99,9% skuteczności)

Dla tych co nie lubią zmniejszać doznać prezerwatywami lub nie chcą przyjmować tabletek hormonalnych najlepszym rozwiązaniem będzie aplikacja jednego z wielu dostępnych rodzajów implantu. Tłumacząc najprościej są to różnego rodzaju wkładki dopochwowe, które na czas umiejscowienia neutralizują możliwość zapłodnienia. Koszt tego rozwiązania zależny jest od rodzaju implantu. Szczegółowe informacje otrzymamy u ginekologa, który zaoferować nam może rozwiązania od 100 zł do okolic 1000 zł za spiralę antykoncepcyjną. Metody te szczególnie zalecamy parom, które często uprawiają stosunek. Pozwala ona przez długi czas cieszyć się spokojem w trakcie i po zbliżeniu. Potraktujcie to jako inwestycję!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: