×

Wyszukaj artykuł

Najlepsze kierunki studiów w 2019. TOP5

Redakcja Pinbook | 22-03-2019 | skomentuj

Najlepsze kierunki studiów w 2019. TOP5

OceńWiele osób niebawem znowu stanie przed wyborem kierunku studiów. Co wybrać, aby mieć realną szansę na znalezienie zatrudnienia? Czy w ogóle jest taka możliwość, aby nasze wykształcenie determinowało to, czy znajdziemy pracę? Oczywiście warto pamiętać, że to tylko orientacyjne gdybanie, a nie jasny sygnał, że takie, a nie inne studia są warte ich podjęcia.

  Zobacz także  


1. Informatyka

Technologia ciągle idzie do przodu. Ciągle się coś zmienia, wprowadzane są nowe udoskonalenia. Dlatego zawsze będzie to przyszłościowy kierunek. Zawsze będzie zapotrzebowanie na osoby, które będą potrafiły zrobić coś na komputerze, ponieważ teraz wszystko można tam załatwić. Wykształcenie w tym kierunku jest przydatne, ale jest też dużo samouków, którzy wypracowali sobie pewną wiedzę w swoim domowym zaciszu. Nie jest więc konieczne studiowanie na tym kierunku, ażeby komuś udowodnić, że dużo potrafimy. Oczywiście, będzie to pomocne, jeśli nasz przyszły potencjalny pracodawca zobaczy, że skończyliśmy studia na renomowanej uczelni. Ale zupełnie nie będzie ci to potrzebne jeśli chcesz np. prowadzić własną działalność.

2. Analityka, finanse i rachunkowość

Zawsze będzie zapotrzebowanie na ludzi, którzy nie boją się liczb, analizowania, wykresów i Excela i są w stanie zrobić cuda, które ściśle się z tym wiążą. W każdej firmie jest dział księgowości lub Kadr i Płac, a po takich kierunkach na pewno będziesz miał większą szansę na to, aby tam pracować. Możesz wtedy również podjąć pracę w banku. Bez wykształcenia w tym kierunku niestety nie uda się znaleźć dobrej pracy. Oczywiście nie ma reguły, ale tutaj pracodawce naprawdę będzie interesowało, że masz papierek, który potwierdza twoje wykształcenie.

3. Prawo

Liczba przestępstw rośnie z roku na rok, więc jest ogromne zapotrzebowanie na nowych osoby do działów prawnych. Osoby po tych studiach mogą zarówno pracować w kancelariach pracowniczych, zostać sędziami, ale również pracować w większych firmach w ich działach prawnych jako konsultanci. Z tego są również całkiem dobre pieniądze, jeśli ktoś chce wybrać również opłacalny kierunek studiów. Niestety, nie ma możliwości pracować w tej dziedzinie bez skończonych studiów. Nie żyjemy w serialu, nie będzie jak w „Suits”.

  Zobacz także  


4. Medycyna

Ludzie zawsze będą chorowali, więc to nadal jeden z bardziej przyszłościowych i dobrych kierunków. Specjaliści mogą liczyć na naprawdę spore zarobki, a dodatkowo medycyna nieustannie się rozwija, więc możemy znaleźć sobie swój „konik” w tej dziedzinie. Jest to jednak bardzo trudny zawód, a jednocześnie studia nie należą do najkrótszych, najłatwiejszych i najprzyjemniejszych. Warto więc tę decyzję przemyśleć. Nie warto decydować się na nią, jeśli po prostu liczymy na dobre pieniądze.

5. Kierunki filologiczne

Jeśli nauka języków nie sprawia ci trudności, zawsze możesz zdecydować się na studia na jakimś kierunku językowym. Obecnie osoby ze znajomością szwedzkiego, chińskiego, duńskiego czy japońskiego chętnie są zatrudniani w dużych korporacjach, gdzie można liczyć na naprawdę całkiem dobre pieniądze na start. Dodatkowo można również wykonywać tłumaczenia, gdzie im rzadziej używany język, im mniejsza grupa ludzi go zna, tym lepiej zarobkowo dla nas.

Wybór studiów jest ważny, ale nie najważniejszy. Zawsze można zmienić kierunek studiów, jeśli nie trafimy za pierwszym razem. Ponadto warto pamiętać o najważniejszej rzeczy – skończone fakultety nie świadczą o naszej wartości. Niestety niektórzy często o tym zapominają.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: