×

Wyszukaj artykuł

Najlepsza gra strategiczna wszech czasów

Redakcja Pinbook | 18-04-2019 | skomentuj

Najlepsza gra strategiczna wszech czasów

OceńTo seria gier strategicznych pochodząca od innego tytułu ze studia New World Computing – Might and Magic. Akcja obu gier osadzona jest w tym samym uniwersum - świecie pełnym magii, smoków, demonów, elfów i wielu wielu innych stworzeń. Przemierzamy go wraz bohaterami, którymi sterujemy tak by zwiększyć ich potęgę i dowodzone przez nich armie, by na końcu w walce zwyciężyć naszych wrogów.

  Zobacz także  


Seria Heroes of Might and Magic

Oferuje nam kilka różnych trybów gry. Dla pojedynczego gracza dostępny jest tryb kampanii i pojedynczych scenariuszy. Kampania to ciąg połączonych fabularnie rozgrywek na różnych mapach i różnymi bohaterami czy stronami konfliktu. Na szczególną uwagę zasługuje tu stopień rozbudowania uniwersum. Kiedy zagłębimy się w historię toczącą się wokół rozgrywki, odkrywamy dodatkową przyjemność z brania udziału, czy niemalże pisania epickiej historii o magii, potworach i wielu tajemnicach, które skrywa ten świat.

zdj1

źródła zdjęć: heroes3towns.com / mobygames.com

Dotychczas powstało aż 7 części tej serii gier. Ostatnia miała premierę w 2015r., jednak to nie ona zaskarbiła sobie miano najlepszej. Mimo pełnoletności, ulubione Heroes’y  fanów to część trzecia. Heroes of Might and Magic III powstała w 1999r. Odpowiedzialnymi za jej produkcję były studia : The 3DO Company i Loki Software (linux). Dwudziestoletnia gra, z biegiem lat nie straciła ani trochę z najważniejszego czynnika – grywalności, a nawet na nim zyskała. Dziesiątki tysięcy fanów z całego świata tworzą prawdziwą społeczność „trójkowców”, która autorskimi modyfikacjami i dodatkami rozszerzała i tak olbrzymi już świat „Magii i Mieczy”. Oryginalna wersja również została mocno dopieszczona, gdyż po premierze pierwszej wersji „Restoration of Erathia”, wydawcy wypuścili dwa dodatki do gry - „Armageddon’s Blade” i „Shadows Of Death”. Oba rozszerzenia zawierały dodatkowe miasto i 10 dodatkowych kampanii na jednego gracza.

  Zobacz także  


W 2011r. Światu ukazał się autorski projekt dodatku rosyjskich fanów - „Horn of the Abyss”, który dodawał do rozgrywki nowe miasto – przystań, oraz 4 kampanie dla pojedynczego gracza. Drugim bardzo ważnym, również stworzonym przez fanów dodatkiem jest „Wake of the Gods”. Wersja ta dodała bardzo dużo funkcji do gry, w tym nowe jednostki i umiejętności, czy rozbudowany system rozwoju bohatera. Niestety niestabilność i częste crashowanie w trakcie gry, zniechęciło do niej wielu graczy. Szkoda, bo potencjał jest ogromny i na pewno wystarczyłoby poświęcić odpowiednią ilość pracy na chociażby wyeliminowanie błędów, by na nowo zyskać wielkie zainteresowanie.
Tymczasem musimy zadowolić się pozostałymi wersjami, które po zainstalowaniu programu HD+ Launcher możemy aktualizować i tym samym cieszyć się nowymi możliwościami i usprawnieniami, które wymyślają twórcy.

Ta wyjątkowa gra cały czas przyciąga do siebie nowych fanów i nie zapowiada się na to by jej popularność spadła. Jest to przykład prawdziwie kultowego i nieśmiertelnego tytułu w świecie gier.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: