×

Wyszukaj artykuł

Cena szokuje

Najdroższy zegarek świata – ponad 100 milionów złotych

Redakcja Pinbook | 14-11-2019 | skomentuj

Najdroższy zegarek świata – ponad 100 milionów złotych

Fotografia poglądowa

OceńZegarki od wielu dekad są jednym z najpopularniejszych dodatków. Oczywiście ich podstawową rolą jest wskazywanie czasu – nie przeszkadza to jednak tysiącom zapaleńców kolekcjonować prawdziwych miniaturowych dzieł sztuki. Moda przybiera bardzo różne oblicza – jednym z nich są eleganckie czasomierze, które zachwycają wyglądem i powalają ceną. Kilka dni temu w Genewie sprzedano rekordowy egzemplarz – jego cena przyprawia o prawdziwy zawrót głowy.

  Zobacz także  


Producentem rekordowego zegarka jest Patek Philippe SA – szwajcarska firma, która w 2014 roku sprzedała jeden ze swoich wyrobów za rekordową wówczas kwotę 21,7 mln euro. Co ciekawe, firma została założona w XIX wieku przez dwóch imigrantów z Polski: Antoniego Patka i Franciszka Czapka.

Rekordowy zegarek

Najdroższym zegarkiem świata został oficjalnie model Grandmaster Chime 6300A-010. Należy on do limitowanej serii, która powstała z okazji 175. rocznicy założenia firmy. Producenci chwalą się, że powstawał on przez 100 tysięcy godzin (ponad 11 lat) i użyto w nim zaawansowanych mechanizmów. Zegarek wykonany został ze stali nierdzewnej. Całości dopełniają dwie tarcze – z różowego złota i czarnego hebanu. Ile kosztowało takie cacko? Zegarek sprzedano za rekordową kwotę 28,2 mln euro (ponad 120 milionów złotych). Dla porównania – za kilogram złota trzeba zapłacić obecnie około 200 tysięcy złotych. 


Wszystko na temat:

Rekordy Przedmioty Pieniądze Wszystkie tagiKomentarze: