×

Wyszukaj artykuł


Okrągła suma!

Najdroższy piłkarz polskiej Ekstraklasy w historii

Redakcja Pinbook | 26-12-2019 | skomentuj

Najdroższy piłkarz polskiej Ekstraklasy w historii

Fotografia poglądowa

Oceń


Dzisiejsza piłka nożna to emocje i ogromne pieniądze. Za najlepszych zawodników trzeba nierzadko zapłacić kilkadziesiąt milionów euro. Tak ogromne kwoty nie są spotykane w naszej lidze – w jej historii nie zabrakło jednak wartościowych transferów, które przyniosły klubom prawdziwe krocie. Trzeci najdroższy transfer w historii naszej ligi doszedł do skutku już ładnych kilka lat temu. 1 lipca 2011 Adrian Mierzejewski (wówczas Polonia Warszawa) przeniósł się do tureckiego Trabzonsporu za kwotę 5,25 miliona euro.

  Zobacz także  


Drugi na podium jest Sebastian Szymański. Młody zawodnik zamienił 1 lipca 2019 roku Legię Warszawę na rosyjskie Dynamo Moskwa. Kwota transferu wyniosła wówczas 5,5 miliona euro. 

Rekordzista Ekstraklasy

Najdroższym zawodnikiem w historii polskiej ligi jest Jan Bednarek, który w 2017 roku zamienił Lecha Poznań na angielskie Southampton. Święci zapłacili za środkowego obrońcę aż 6 milionów euro. Najdrożsi obecnie gracze występujący w naszej lidze to Robert Gumny i Radosław Majecki 0 obaj wyceniani są na 5 milionów euro. Jeśli któryś z nich zdecyduje się na transfer, prawdopodobnie będziemy świadkami rekordu. Ile kosztował Robert Lewandowski? Gwiazda polskiej kadry zajmuje w rankingu najdroższych graczy naszej ligi dopiero 5. miejsce. Gdy napastnik Bayernu zamieniał Lecha Poznań na Borussię Dortmund, klub z Zagłębia Ruhry zapłacił za niego około 4,75 miliona euro. 


Wszystko na temat:

Piłka nożna Ekstraklasa Rekordy Wszystkie tagiKomentarze: