×

Wyszukaj artykuł


Ćwierć kilometra w powietrzu

Najdłuższy skok narciarski w historii – niesamowite loty i odległości

Redakcja Pinbook | 26-12-2019 | skomentuj

Najdłuższy skok narciarski w historii – niesamowite loty i odległości

Fotografia poglądowa

Oceń


Chłodniejszy okres w roku sprzyja miłośnikom zimowych sportów. Jednym z najbardziej charakterystycznych dyscyplin na śniegu są skoki narciarskie, które zwłaszcza w Polsce mają swoich wiernych kibiców. Wciąż żywa jest legenda Adama Małysza, którą godnie kontynuuje chociażby Kamil Stoch. Najbardziej pasjonujące są oczywiście długie skoki – próby, w których sportowiec zdaje się lecieć bez końca. Najdłuższe skoki oddawane są zazwyczaj na tak zwanych obiektach mamucich. To na jednym z nich ustanowiono obecny rekord świata w lotach. 

  Zobacz także  


Obecny rekord świata pochodzi z 2017 roku. Wówczas jednego dnia bito go aż dwukrotnie. Rekord Polski w skokach także prezentuje się imponująco.

Najdalsze loty w historii

Wciąż aktualny rekord ustanowiony został na obiekcie w norweskim Vikersund 18 marca 2017 roku. Pierwszy na rekordową odległość poleciał wówczas Robert Johansson. Norweg wylądował na 252 metrze obiektu i pobił dotychczasowy rekord o pół metra. Nie był to jednak koniec emocji tego marcowego dnia. Jeszcze dalej poleciał bowiem Stefan Kraft. Austriak przeleciał odległość aż 253,5 metra. Jaki jest rekord Polski? Najdłuższy lot w historii przypadł w tym wypadku Kamilowi Stochowi. Polak w 2017 roku poleciał na odległość aż 151 metrów – miało to miejsce na mamuciej skoczni w Planicy. 


Wszystko na temat:

Sport Rekordy Skoki narciarskie Wszystkie tagiKomentarze: