×

Wyszukaj artykuł


Odbył się już pierwszy lot

Boeing wyprodukował najdłuższy samolot pasażerski na świecie

Redakcja Pinbook | 27-01-2020 | skomentuj

Boeing wyprodukował najdłuższy samolot pasażerski na świecie

ctvnews.ca

Oceń


Boeing 777x jest najnowszym modelem dwusilnikowych szerokokadłubowych odrzutowców dalekiego zasięgu serii 777. Samolot ten odbył w sobotę swój pierwszy lot. Wystartował z fabrycznego lotniska w Seattle o godzinie 10:09 czasu lokalnego. Lot maszyny trwał aż cztery godziny, które jednocześnie zapoczątkowały czekające ją teraz wielomiesięczne próby eksploatacyjne oraz certyfikacyjne. Pierwszymi liniami lotniczymi, które znajdą się w posiadaniu samolotu, będą linie lotnicze Emirates – Boeing 777x zostanie im dostarczony w 2021 roku.

  Zobacz także  

Video dnia:Boeing początkowo spotkał się z pewnymi utrudnieniami wynikającymi z błędów projektowych. Ich usunięcie spowodowało pewne opóźnienie w produkcji samolotu.

Rekordzista

Nowy samolot jest rekordzistą długości wśród samolotów pasażerskich – mierzy blisko 73,9 metra. Poprzedni rekordzista Boeing 747-8i jest o 40 cm krótszy. Model 777x wyróżnia się także składanymi końcówkami skrzydeł, które umożliwiają wykorzystanie miejsc parkingowych na lotniskach, które są przeznaczone dla mniejszych samolotów. Posiada również największe silniki w historii, jakie zainstalowano w cywilnym samolocie. Ich obrys wylotu mógłby pomieścić w sobie kadłub Boeinga 737 MAX. Obecnie konkurencję dla nowego Boeinga może stanowić jedynie Airbus A350-1000, który jest produkowany od 2018 roku.


Wszystko na temat:

Samolot Technologia Rekordy USA Wszystkie tagiDodaj komentarz