×

Wyszukaj artykuł


Nadia

Redakcja Pinbook | 05-07-2019 | skomentuj

Nadia

Oceń


Nadia jest imieniem, które pochodzi z języka rosyjskiego. Jest to skrócona wersja imienia Nadieżda, Nadzieja. Cechami charakterystycznymi Nadii są racjonalne spojrzenie na świat, inteligencja i zarozumiałość. Ta ostatnia często mylona jest z poczuciem wyższości i niezależności, które ją charakteryzują. Nadia uwielbia błyszczeć i być w centrum zainteresowania. Ceni sobie szczerość i bezpardonowo wyraża swoje zdanie. To między innymi dlatego nie posiada wielu przyjaciół i jest postrzegana jako osoba niemiła.

Życie towarzyskie

Nadia ma niezwykły dar do nieumyślnego zrażania do siebie ludzi. Jest połączeniem skrajnych cech – bywa wybuchowa i stanowcza, ale w głębi serca jest wrażliwa i czuła. Nie wszyscy jednak mają okazję zbliżyć się do niej na tyle, aby w pełni zrozumieć złożoność jej natury. Nadia wybiera przyjaciół bardzo ostrożnie i rzadko się zwierza. Jest nieufna – swoje wątpliwości często ukrywa pod fasadą duszy towarzystwa. Nie waha się niestrudzenie dążyć do celu – potrafi nawet posłużyć się kłamstwem.

  Zobacz także  


Praca i kariera

Nadia to imię, które daje ogromne nadzieje na sukces. Cechy charakteru jego posiadaczki zdają się to potwierdzać. Nadia uwielbia poczucie dobrze wykonanego zadania i spełnionych obowiązków – w pracy jest nawet skora do brania nadgodzin, przez co często popada w pracoholizm. Swoim podejściem budzi skrajne uczucia – jedni uwielbiają ją za jej niezłomny charakter, innym wydaje się zarozumiała. Cieszy się zaufaniem szefa i współpracowników. 

Miłość

Nadia odczuwa silną potrzebę posiadania rodziny – to ona daje jej poczucie pełnego bezpieczeństwa. Marzy o własnym domowym ognisku, które dzięki jej zaradności będzie cieszyć się dostatkiem i spokojem. Nie jest jednak typem podporządkowanej kobiety – potrafi pokazać pazury i walczyć o swoje. Mężczyzna, który będzie próbował ją zdominować, jest z góry skazany na porażkę.

Sławne imienniczki

Nadia Boulanger – kompozytorka
Nadia Hilu – polityk
Nadia Comăneci – gimnastyczka


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze:Nowsze artykuły

Wiktor
Anastazja
Adrian