×

Wyszukaj artykuł

Co oznaczają?

Młodzieżowe słowa „xd”, „lol”, „lmao”, „yolo”, „btw”, „zw”, „idk”

Redakcja Pinbook | 08-03-2020 | skomentuj

Młodzieżowe słowa „xd”, „lol”, „lmao”, „yolo”, „btw”, „zw”, „idk”

Fotografia poglądowa

OceńMłodzież posługuje się slangiem, który w wielu wypadkach zrozumiały jest wyłącznie dla przedstawicieli młodego pokolenia. Nie nadążają za nim rodzice i osoby starsze, które rzadziej przebywają w internecie lub towarzystwie nastolatków. Wśród młodych osób królują skróty lub kilkuliterowe słowa, które nierzadko zawierają w sobie emocje lub reakcje. Dostrzec je możemy najczęściej na internetowych czatach, forach czy w komentarzach pod materiałami na portalach społecznościowych. Młodzież preferuje oszczędność w słowach i komunikatach – przydaje się pona zwłaszcza podczas szybkiej wymiany wiadomości na internetowych czatach. Dla reszty społeczeństwa często jest to niezrozumiale i prowadzi do różnego rodzaju nieporozumień – warto więc znać przynajmniej kilka podstawowych pojęć z młodzieżowego słowniczka. 

  Zobacz także  


Do najpopularniejszych słów i zwrotów młodzieżowych należą: „xd”, „lol”, „lmao”, „yolo”, „btw”, „zw” czy „idk”. Oto krótki słowniczek, który pomoże w zrozumieniu znaczenia i kontekstu ich wykorzystania. 

Krótki słownik młodzieżowego slangu:

XD – (spotykane także w formach Xd, xd lub xD) – jedna z najpopularniejszych wśród młodzieży reakcji na wiadomość tekstową. Ilustruje szeroki uśmiech i zaciśnięte ze śmiechu oczy. Używać jej należy w sytuacjach rozbawienia i śmiechu (np. po dobrym żarcie lub ciętej ripoście).

LOL – w tym wypadku do czynienia mamy ze skrótem z języka angielskiego. Oryginał brzmi „Laugh Out Loud”. Oznacza to głośny śmiech, który ciężko opanować. W większości przypadków kojarzy się z memami, zabawnymi sytuacjami lub żartami.

LMAO – kolejne językowe zapożyczenie z angielskiego „Laughing My Ass Off” Po raz kolejny mamy do czynienia z określeniem głośnego śmiechu. LMAO nie znaczy nic złego, choć jest chyba najbardziej wulgarnym i dosadnym z przytoczonych słów.

YOLO – Skrót z angielskiego „You Only Live Once” (w tłumaczeniu oznacza „żyje się tylko raz”). Zazwyczaj odnosi się do jakiegoś szalonego przedsięwzięcia lub wydarzenia, którego wręcz nie można przegapić.

BTW – skrót od „By The Way” (przy okazji). To słówko idealnie sprawdza się podczas szybkich rozmów na czacie. Oznacza zboczenie z głównego wątku i zaczęcie nowej tematyki. Można go porównać do „nawiasem mówiąc”.

ZW – najprostsze słówko z naszego słowniczka. Oznacza po prostu „zaraz wracam”. Nasz rozmówca być może musiał skorzystać z toalety lub poszedł zrobić sobie np. herbatę.

IDK – także bardzo prosty skrót, który odnosi się do angielskiego „I don’t know” (nie wiem). Jest to bardzo szybka i wygodna forma poinformowania swojego rozmówcy, że nie ma się wiedzy na jakiś temat. 


Wszystko na temat:

Rozrywka Ciekawostki Internet Wszystkie tagiKomentarze: