×

Wyszukaj artykuł

Atrakcje turystyczne w zachwycającym Mielnie

Redakcja Pinbook | 19-09-2019 | skomentuj

Atrakcje turystyczne w zachwycającym Mielnie

gruper.pl

OceńMielno! Cóż za wspaniałe miasto. Położone w północno-zachodniej części Polski, w województwie  zachodniopomorskim, nad Morzem Bałtyckim. Mówi się, że Mielno to miejscowość „dwóch wód”, ponieważ oprócz dostępu do morza, w miejscowości położone jest również Jamno – czyli piękne jezioro. Stosunkowo mała mieścina, która co roku w sezonie letnim wypełnia się masą turystów. Nic dziwnego – to równie piękna miejscowość nadmorska jak Chałupy czy Hel. Nie wszyscy jednak lubią leżeć plackiem nad wodą i swój urlop planują najaktywniej jak potrafią. Więc przedstawiamy co można zrobić w Mielnie. Jesteście ciekawi?

  Zobacz także  


Jeśli znudzi wam się duża woda – wybierzcie się na małą

Jezioro Jamno to piękne, rozległe jezioro przybrzeżne, które odcięte jest mierzeją od Morza Bałtyckiego. To miejsce, gdzie wszyscy chętnie intensywnie uprawiają wszelkiego rodzaju sporty wodne. Pływają tu również statki turystyczne, ale jest także miejsce na przystanki żeglarskie. Jest tutaj również mnóstwo ryb m.in. lin, karaś, płoć. Na pewno będziecie mieli co robić w Mielnie, a szczególnie nad jeziorem. Może być również tak, że w największym natężeniu ludzi na plaży – tutaj zaznacie trochę więcej spokoju.

Mielno też ma swój dom do góry nogami

Jeśli jesteście akurat w Mielnie, a nie widzieliście nigdy domu do góry nogami – to świetnie! Macie teraz okazję dostać się do domku do góry nogami właśnie tam, a dodatkowo wygląda jak najprawdziwsza chatka z piernika, więc dla dzieci będzie to niemałe wydarzenie! Koniecznie zarezerwujcie sobie chwilę aby go zobaczyć.

Piękna Promenada Przyjaźni w Mielnie

Pierwotnie pełniła funkcję ochronną wobec przybrzeżnych wydm – umacniającą i zabezpieczającą brzeg przed falami morskimi, które miały niszczycielskie możliwości. Obecnie można spokojnie przespacerować się nim, przy okazji obserwując wiele pięknych grafik, które umieszczone zostały wzdłuż promenady. Są autorstwa CUKINA, czyli Tomasza Żuka, artysty związanego z Mielnem. Przedstawiają one wszystkie atrakcje, które znajdują się we wszystkich miejscowościach, w całej gminie. Nie możecie odpuścić sobie spaceru po tej promenadzie!

  Zobacz także  


Plaża w Mielnie? Absolutnie musicie tam odpocząć

Jest oblegana w sezonie, ale jest również przepiękna. Morze w tym miejscu zachwyca i naprawdę warto zarezerwować sobie chociaż kilka chwil, aby przejść się brzegiem morza albo poleżeć sobie na ręczniku i złapać promienie słońca. A do tego możecie sobie coś zjeść lub wypić na plaży i kompletnie się zrelaksować. Nie zapomnijcie o tym punkcie podczas waszej wycieczki!

Bunkry - dla starszych i młodszych

Chociaż do końca niejasne jest ich przeznaczenie – zawsze dobrze jest się wybrać w to miejsce, aby chociaż trochę poznać historię. A bunkry na pewno trochę poszerzą waszą znajomość i wizję przeszłości. Wokół bunkrów jest również miejsce dla dzieci np. plac zabaw. Stale ten teren jest rozbudowywany i ulepszany. Jest także mnóstwo miejsca na spacery, jazdę na rowerze czy na rolkach.

Pamiętajcie również że w Mielnie znajduje się bardzo fajny park linowy, na który koniecznie musicie iść z dziećmi. Na pewno będziecie się dobrze bawić! Sprawdźcie także noclegi, abyście spali w jak najdogodniejszej dla was i waszych planów lokalizacji. Pochwalcie się ciekawymi miejscami w Mielnie, które znacie, a których nie ma na naszej liście.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: