×

Wyszukaj artykuł


Michał

Redakcja Pinbook | 18-06-2019 | skomentuj

Michał

Oceń


Imię Michał podchodzi z hebrajskiego, od słowa mikha’el, które przetłumaczyć można jako do Boga podobny. Nosił je pierwszy z archaniołów, jest więc to imię biblijne. Znane w Polsce już od średniowiecza, jednak największą popularność zyskało w XIX wieku. Michał jest człowiekiem bardzo dumnym, zawsze dąży do swojego celu. Nawet jeśli oznacza to chodzenie po trupach. Zawsze będzie walczył o to, co jest dla niego ważne. Jest jednak dosyć egoistyczny i nie potrafi postawić się na czyimś miejscu. Bardzo bystry, logicznie rozwiązuje swoje problemy, ale jest także bardzo pamiętliwy – zawsze będzie pamiętał, że ktoś nastąpił mu na odcisk.

Życie towarzyskie

Michał będzie otaczał się ludźmi, którzy są bardziej spolegliwi. Będzie musiał mieć pewien prym nad swoimi znajomymi. Świetnie nadaje się na wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie, ponieważ z pewnością będzie robił wszystko, aby znaleźć się w centrum uwagi. Będzie rozbawiał towarzystwo, ale musi wiedzieć, że jest podziwiany i szanowany. W innym przypadku zabawa w takim gronie szybko mu się znudzi.

  Zobacz także  


Praca i kariera 

Michał wszystko stawia na logikę, więc żadna praca kreatywna, abstrakcyjna, nie będzie dla niego i z pewnością się nią nie zadowoli. Doskonale odnajdzie się jednak we wszelkich pracach biurowych, ale tylko na wyższym szczeblu. Już on zadba o to, aby go tam chcieli – będzie się kształcił, zdobywał doświadczenie i powoli piął się po szczeblach kariery. W innym przypadku będzie czuł się nieszczęśliwy. To on musi rządzić. Z czasem najlepszym wyjściem może okazać się założenie swojej firmy, gdzie będzie mógł w pełni mieć nad wszystkim władzę.

Miłość

Wbrew pozorom mężczyźni o tym imieniu nie są do końca łowcami, którzy są w stanie szybko „złapać” sobie wybrankę swojego serca. Ciężko z nim wytrzymać, więc kobiety po prostu dość pośpiesznie uciekają. Musi więc szukać kogoś, kto jest w stanie znieść jego charakter. A ten nie jest najłatwiejszy. Jeśli jednak uda mu się znaleźć kogoś, kto będzie mu pasował i kto da sobie z nim radę – będzie bronił swojej „zdobyczy”, aż do ostatniej kropli krwi.

Sławni imiennicy

Michael Jackson – muzyk
Michał Kubiak – polski siatkarz
Mick Jagger – muzyk
Michaił Gorbaczow –  polityk
Michał Milowicz – polski aktor


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: